2019'un ilk 5 ayında çıkan en iyi 9 korku filmi

2018'in sonları ve 2019, korku filmi açısından zengindi. Çeşitliliği bol bir korku filmi listesi var. Bakalım en iyileri hangileri?

2019'un ilk 5 ayında çıkan en iyi 9 korku filmi

9- Braid

9- Braid

Yönetmen: Mitzi Peirone
Oyuncular: Madeline Brewer, Imogen Waterhouse, Sarah Hay
IMDB Puanı: 5,3


Mitzi Peirone'nin ilk uzun metraj filmi olan 'Braid' renkli, coşkulu ve aslında eğlenceli bir film. Çocukluk arkadaşı olan 3 kızdan 2'si, zengin olanın evini soymaya karar verir. Çocukken oynadıkları ilginç oyunları oynama bahanesiyle arkadaşlarının evine giden 2 kafadarın planları pek yolunda gitmiyor ve ortaya halüsinasyonlarla dolu bir hikaye çıkıyor.

8- Climax

8- Climax

Yönetmen: Gaspar Noé
Oyuncular: Sofia Boutella, Romain Guillermic, Souheila Yacoub 
IMDB Puanı: 7,2


90'ların ortasında geçen filmin atmosferi tam da o zamanları yansıtıyor. Elektronik müzik ve dans müziğinin anavatanlarından olan Fransa'daki bir dans kulübünden 20 dansçı ormandaki yatılı okulda toplanır. Yeni tanışan ekip prova haricinde de iyi anlaşır.

Okul bitmeden önceki son partide işler bayağı karışır ve içlerinden bazıları haddinden fazla tuhaflaşır.

Gaspar Noe'nun yönettiği film ilk kez 71'inci Cannes Film Festivali'nde gösterilmişti.
 

7- Hagazussa: Kafirin Laneti

7- Hagazussa: Kafirin Laneti

Yönetmen: Lukas Feigelfeld
Oyuncular: Haymon Maria Buttinger
IMDB Puanı: 5,9


Hagazussa izleyicileriyle beraber uzun süredir yoluna devam ediyor. Albrun isimli bir kadının hikayesinin anlatıldığı filmde Albrun, annesinin ölümünün ardından yetim kalmış ve zor koşullar içerisindedir. Bir dağ köyünde büyüyen Albrun, yerel ruhban sınıfı tarafından korkunç muameleler görür. Kadın kahraman, ona zulmeden topluma karşı durur.

6- Kuyu (The Hole in the Ground)

6- Kuyu (The Hole in the Ground)

Yönetmen: Lee Cronin
Oyuncular: Seana Kerslake, James Quinn Markey, Kati Outinen 
IMDB Puanı: 5,7


Sarah, yerin derinliklerinden geldiğine inandığı bir gücün, oğlunu ele geçirdiğini düşünmektedir. Oğlu Chris'i de alarak kırsaldaki bir eve yerleşen Sarah, geçmişi ardından bırakıp yeni bir başlangıç yapmayı dener. Evin arkasındaki ormanda yürüyüşe çıktıkları bir gün Chris kaybolur. Oğlunu ararken devasa bir çukur keşfeden Sarah, hemen ardından oğlunu sağ salim bulur.

Chris bir süre sonra tuhaf davranışlar sergilemeye başlar. Oğlunu güvende tutmak için devamlı onu kollamaya başlayan Sarah, ortaya çıkan gizemli bir komşu ile iyice tedirgin olur. Korkunç gerçek çok geçmeden ortaya çıkacaktır.

5- I Trapped the Devil

5- I Trapped the Devil

Yönetmen: Josh Lobo
Oyuncular: AJ Bowen, Susan Burke, Scott Poythress 
IMDB Puanı: 4,7


Yılbaşı ya da onlar için Noel bayramı barışı ve keyifli aile buluşmalarını simgeler. Matt ve eşi Karen, Matt'in uzun süredir görüşmediği kardeşi Steve'e sürpriz yaparak onu ziyaret ederler. Bu ziyarette onları bir macera beklemektedir. Matt ve Karen, Steve'in bir adamı bodrumda rehin tuttuğunu görür. Steve, bodrumdaki adamın 'Şeytan' olduğuna inanmaktadır.

Paranoya ve korkunun had safhada olduğu filmde AJ Bowen, Jocelin Donahue, Susan Burke, Chris Sullivan gibi isimler yer alıyor.

4- Kalpteki Bıçak (Knife Heart)

4- Kalpteki Bıçak (Knife Heart)

Yönetmen: Yann Gonzalez
Oyuncular: Vanessa Paradis, Kate Moran, Nicolas Maury  
IMDB Puanı: 6,0


Birçok kısa film yöneten Yann Gonzalez, ikinci uzun metrajlı filmi Knife Heart ile yönetmen koltuğunda. Başrolünü Vanessa Paradis'in oynadığı filmde Parisli bir porno film yapımcısının karanlık, bir o kadar da ilginç hayatına ışık tutuluyor. Filmin müzikleriniyse M83 grubu yapıyor.

3- Level 16

3- Level 16

Yönetmen: Danishka Esterhazy
Oyuncular: Katie Douglas, Celina Martin, Sara Canning 
IMDB Puanı: 5,8


Vestalis Akademisi, hapishaneyi andıran yatılı bir okuldur. 16 yaşındaki Vivien kendi halinde bir kızdır. Arkadaşı Sophia'yla beraber Vestalis'te kalma nedenlerini ararken hayatlarını değiştirecek olaylar yaşarlar.

2- The Perfection

2- The Perfection

Yönetmen: Richard Shepard
Oyuncular: Allison Williams, Logan Browning, Alaina Huffman  
IMDB Puanı: 6,2


Viyolonsel virtüözü olan Charlotte, ölümcül hastalığa yakalanan annesine bakmak için kendi hayatından vazgeçmiş bir kadındır. Enstrümanında bir dahi olmasına rağmen buna vakit ayıramaz. Yıllar geçtikçe bu yarası daha da büyür. Uzun zaman sonra eski eğitmenleriyle tekrar görüşür. Eğitmenlerinin yeni gözdesi Lizzie'yle de tanışır. Lizzie, Charlotte'un olmak istediği yerdedir. İkilinin arkadaşlıkları farklı sonuçlar doğurur.

1- Us

1- Us

Yönetmen: Jordan Peele
Oyuncular: Lupita Nyong'o, Winston Duke, Elisabeth Moss  
IMDB Puanı: 7,1


Jordan Peele'nin yönettiği filmde bir aile, kendilerine tıpatıp benzeyen davetsiz misafirlerine karşı hayatta kalma savaşı veriyor. İki çocuklu Adeladide-Gabe çifti sahil kenarındaki evlerinde tatile gider. Adelaide, geçmişte yaşadığı bir travma nedeniyle paranoyaklaşmaya ve başına bir şeyler geleceğini düşünmeye başlar. Bu esnada evlerine 4 kişinin saldırmasıyla şoka uğrarlar. Saldıran kişiler ise yine kendilerinin birebir kopyasıdır.

Bu makaleye ifade bırak