2019 yılının şimdiye kadar çıkmış en iyi 7 video oyunu

Genelde oyunlar da tıpkı filmler gibi yılın ilk aylarında beklemede olur. Çünkü asıl amaç yılın ilerleyen aylarında, özellikle tatil döneminde atağa geçmektir. Fakat 2019'da öyle olmadı. Yılın ilk ayları hareketli geçti. Birçok türde farklı farklı oyunlar ilk aydan itibaren piyasaya sürüldü.

2019 yılının şimdiye kadar çıkmış en iyi 7 video oyunu

1- Apex Legends

1- Apex Legends

Dünyanın son yıllarda en çok tercih edilen oyun türlerinden olan battle royale türüne yeni bir temsilci katıldı. Apex Legends isimli oyun, PUBG'yi geçebilecek, Fortnite'a kafa tutabilecek güçte.


 

Apex Legends, temiz bir battle royale deneyimi vaat ediyor.  

2- Ace Combat 7: Skies Unknown

2- Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat serisi, video oyunları içerisinde en gizemli olanlardan biri. Genellikle havacılık hayranlarına, uçak dalaşmalarına, uçakların attığı büyük füzelere merakı olanların oynadığı bir oyun. Fakat serideki oyunlarda aynı zamanda matematiksel jet yakıtı hesapları yapmanız,  kurgusal krallıkların, politikacı ve pilotların dengede yaşamasını sağlamanız gerekiyor.

Ace Combat 7'de bir politikacıyı öldürmek için görevlendirilen ekibe pilot olarak katılmaya zorlanıyorsunuz.  

3- Kingdom Hearts 3

3- Kingdom Hearts 3

Tam 14 senedir bekliyor Kingdom Hearts tutkunları. Serinin önceki iki oyununu hiç oynamamış biri için tahammül edilemez olsa da, dinamikleri gerçekten çok farklı. Genç kahramanımız Sora'nın birçok farklı evrenden (özellikle Disney) karakterlerle karşı karşıya geldiğini göreceğiz.

4- Sunless Skies

4- Sunless Skies

2015 yılında çıkan 'Sunless Sea' (Güneşsiz Deniz) oyunun devamı olan 'Sunless Skies' (Güneşsiz Gökyüzü), aynı evrende geçiyor: Fallen Londra. Harap olmuş Londra'nın resmedildiği oyunda bu kez Londra denizlerinde değil Londra'nın biraz üstünde, gökyüzündeyiz.

Yıldızların arasında karanlığa gömülmüş bir uzay aracının kaptanı olarak hayatta kalmanız gereken Sunless Skies'ın çok etkileyici bir hikayesi var.  

5- Resident Evil 2: Remake

5- Resident Evil 2: Remake

Resident Evil 2, PS4 ve Xbox ve bilgisayar için piyasaya sürüldü. Klasikleşmiş bir korku efsanesi olan Resident Evil 2, 1998'de ilk defa video oyunu olarak piyasaya çıkmış ve kendi türünü yeniden inşa etmişti.

21 yıl sonra bu defa yeniden dizayn edilmiş modern hali çıktı ve çok beğenildi.

6- Wargroove

6- Wargroove

Wargroove klasik bir turnbased (standart tur) bazlı strateji oyunu. Bir ordunuz ve seçebileceğiniz 12 kumandan var. Grafik, mekanik ve hikayesi çok iyi. Oynanırlığı ise emsallerine göre nispeten kolay. Fakat dinamiklerini çözüp ustalaşmak hem zor hem zaman alıyor.

Bir diğer sürprizi ise, oyuncuların haritaları düzenleyebilmesi ve harita oluşturabilmesi.

7- Tetris 99

7- Tetris 99

Eskiden gameboy ya da ataride anneler bile tetris oynardı. O klasik oyun tetris, artık battle royale türüne evrildi ve iş rekabete döküldü. Nintendo Switch için çıkarılan Tetris 99'da rakipler birbirine karşı yarışıyor. 98 kişi sizi, siz de onları batırmaya çalışıyorsunuz.

Bu makaleye ifade bırak