2021 yılında kıyamet mi kopacak?

Hristiyan bir din adamı, 2021 yılında kıyamet sürecine gireceğimizi ve 2028 yılında Hz. İsa'nın Dünya'ya geri geleceğini iddia etti. Bir süredir nadasa bırakılan kıyamet tahminleri ise böylece tekrar canlandı.

2021 yılında kıyamet mi kopacak?

Çok da yeni bir tahmin sayılmaz

Çok da yeni bir tahmin sayılmaz

2016 yılında bu dünyadan göçüp giden Hristiyan din adamı Dr. F. Kenton Beshore'nin kıyamet öngörüleri ortaya çıktı. Beshore'e göre Dünya 2021 yılında kıyamet sürecine girecek ve Hz. İsa 2028'de geri dönecek.

Beshore, İncil'e dayandırdığı kıyamet iddiasında, aynı yüzyıl içinde iki dünya savaşının yaşanması ve İsrail'in kurulması gibi detayları, kıyamet alameti olarak değerlendirdi.

Kıyamet ne zaman kopacak?

Kıyamet ne zaman kopacak?

2016 yılında yaşamını yitiren din adamı, ‘When: When Will the Rapture Take Place?’ (Kıyamet ne zaman kopacak?) adlı kitabında, İsrail'in kurulmasını İncir Ağacı'na benzetiyor ve Matta İncili 24. ayet 8. suresini 'Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır' hatırlatıyor.

Kıyametin yedi alametinin halihazırda gerçekleştiğini söyleyen Beshore, önümüzde gerçekleşmesi gereken 15 alametin daha olduğunu vurguluyor.

İsrail nasıl kuruldu?

Yeni bir dünya savaşı mı başlayacak?

Yeni bir dünya savaşı mı başlayacak?

Beshore'un iddialar arasında merkezinde İsrail olan ve Rusya ve İran gibi büyük ulusların da dahil olduğu bir savaş da bulunuyor.

Beshore'a göre İsrail'e karşı savaş açacak uluslar tanrı tarafından püskürtülecek ve ateşe boğulacak.

Kıyamet algısı aslında nedir?

Kıyamet algısı aslında nedir?

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Newton'un kıyamet tahminini daha geriye çeken bu tahmin, geçtiğimiz yüzyılda yaşanan büyük olaylara dayandırılmış olsa da, kıyamet sürecinin 2021'de başlayacağına ikna olmayan çok kişi var.

Bazılarına göre de iklim değişikliği, savaşlar, çevre kirliliği gibi faktörler zaten kıyametin koptuğunu gösteren detaylar.

Şimdiye kadar yapılan tahminlerden en az birinin tutma olasılığı yüksek görünüyor çünkü hemen hemen her yıla dair bir tahmin bulunuyor. 

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak