13.03.2019 09:51 | Son Güncelleme:

POMEM sınav sonuçları açıklandı! E-Devlet 23. dönem POMEM sonuçları

Polis adayı binlerce kişinin merakla beklediği 23. Dönem POMEM sınav sonuçları adayların erişimine açıldı. Peki POMEM sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte POMEM sınav sonuç sorgulama sayfasına ulaşabileceğiniz e-devlet giriş ekranı...

Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden 23. Dönem POMEM sınavı sonuçlarının  açıklandığı duyuruldu. POMEM adayları ise arayışa geçti. Polis Akademisi'nin yayımladığı duyuruda, Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da Polis Akademisi resmi internet sitesinden açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak Polis Akademisi resmi internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir. 

23. DÖNEM POMEM SINAV SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

23. Dönem POMEM sınav sonuçları e-devlet sistemi üzerinden öğreniliyor. E- devlet sistemine giriş yapabilmeniz için, e - devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. Peki e-devlet şifresi olmayan adaylar ne yapmalı?

E - DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Sisteme giriş yapmak için gerekli yöntemli biri olan e-Devlet şifresi PTT şubelerinden temin edilir. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunan fotoğraflı bir kimlik kartı ibraz edilerek alınan şifre görevli memur tarafından kapalı bir zarf içerisinde teslim edilir. Sisteme ilk giriş sırasında bu şifrenin değiştirilmesi talep edilir. Şifrenin unutulması halinde aynı adres üzerinden şifrenin yenilenme imkanı vardır. Bu seçeneği kullanmak için sisteme giriş sırasında cep telefonu bilgilerinin girilmiş olması gerekir. Aksi halde tekrar PTT şubesine giderek yeni şifre alınması gerekir. 

POMEM SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 2Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy2