23 Nisan 2018'de kıyamet mi kopacak?

Son olarak 11 Nisan 2018'de de kopmayan kıyamet için yeni bir tarih verildi. Kıyametin 23 Nisan 2018'de kopacağı iddia edildi.

23 Nisan 2018'de kıyamet mi kopacak?

Neredeyse her ay kıyamet kopuyor

Neredeyse her ay kıyamet kopuyor

23 Eylül, 31 Ekim, 19 Kasım ve 11 Nisan tarihlerinde kopmayan kıyamet için yeni bir gün daha belirlendi. Kıyametin yeni tarihi bu defa 23 Nisan 2018 oldu.

Komplo teorisyenleri İncil'de geçen bazı ayetleri kanıt göstererek 23 Nisan'ın kıyametin kopması için mükemmel bir tarih olduğunu öne sürdü.

Yeni kıyamet iddiasına kanıt olarak geçtiğimiz yıl 23 Kasım tarihinde burçların astrolojik konumları dayanak gösteriliyor. Buna göre burçların konumları İncil'in Vahiy bölümündeki 12'nci surenin 1 ve 2'nci ayeti ile benzerlik gösteriyor.

Vahiy bölümündeki bu kısımda Taşınma'nın başlangıcı sinyalleri veriliyor ve Hz. İsa'nın geri dönüşünden bahsediliyor.

11 Nisan 2018'de kıyamet mi kopacak?

Yeni kıyamet tarihi iddiası İncil'e dayandırılıyor

Yeni kıyamet tarihi iddiası İncil'e dayandırılıyor

Vahiy 12:1–2'de 'Gökte olağanüstü bir belirti, güneşe sarınmış bir kadın göründü. Ay ayaklarının altındaydı, başında on iki yıldızdan oluşan bir taç vardı. 2 Kadın gebeydi. Doğum sancıları içinde kıvranıyor, feryat ediyordu.' diye buyurur.

12:1-2'de geçen kadın kelimesinin Başak takımyıldızını temsil ettiği düşünülüyor.

23 Nisan 2018'de Güneş, Ay ve Mesih'i temsil eden Jüpiter Başak burcunda olacak.

Fakat uzmanlar bu sıralanmanın her 12 yılda bir gerçekleştiğini söylüyor.

23 Eylül 2017'de kıyamet mi kopacak?

Nisan mı Ekim mi?

Nisan mı Ekim mi?

Buna karşın komplo teorisyenleri ise Yahuda Kabilesinden Olan Aslan'ı temsil eden bir başka gezegen sıralanmasının bu defa Taşınma'yı gerçekleştireceğine inanıyor.

Ünlü komplo teorisyeni David Meade, Dünya'nın sonunun geldiğine ve kıyametin eli kulağında olduğuna inanan kişilerden biri.

David Meade daha önce mitolojik Kayıp Gezegen X Nibiru'nun (Marduk) 23 Nisan 2018'de gökyüzünde görünür hale geleceğini iddia etmişti.

Kayıp Gezegen X Nibiru'nun Ekim 2018'de Dünya'nın yakınından geçeceğini söyleyen Meade, bu durumun yer çekimi kuvveti ile beraber yanardağ patlamalarına yol açacağı ve Taşınma'yı başlatacağını öne sürüyor.

Kayıp Gezegen X Nibiru Dünya'ya mı çarpacak?

NASA iddiaları reddediyor

NASA iddiaları reddediyor

NASA, Kayıp Gezegen X Nibiru iddialarını defalarca reddetmesine rağmen komplo teorisyenleri gezegenin varlığına inandıklarını ve hükümetlerin gerçekleri sakladığını söylüyor.

Kimyager Jonathon Sarfati, komplo teorisyenlerinin belirttiği gezegen sıralanmasının geçtiğimiz bin yılda 4 defa gerçekleştiğini ve hiçbirinde kıyametin kopmadığını açıkladı.

23 Nisan 2018'de kıyametin kopmaması durumunda bir sonraki kıyamet tarihi 14 Mayıs 2018 olacak.

Mayıs 2018'de kıyamet mi kopacak?

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak