15.05.2019 09:31 | Son Güncelleme:

24. Dönem POMEM başvuruları devam ediyor! Sözlü sınavlar ne zaman?

Polis Akademisi ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınan 24. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 10 Mayıs 2019 tarihinde sona erdi. 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında ise alınacak olan 24. Dönem POMEM şahsen başvuru işlemleri yoğun ilgi görüyor. Polis Akademisi, resmi internet sayfası üzerinden Fiziki yeterlilik sınav talimatını da paylaştı. Peki 24. Dönem POMEM sözlü sınavları ne zaman?

24. Dönem POMEM şahsen başvuru işlemleri kabul edilen personeller, sözlü sınavlara katılacak. Polis Akademisi tarafından yayımlanan takvimde, sözlü sınav tarihleri de yer aldı. Peki 24. Dönem POMEM fiziki yeterlilik sınav talimatı detayları nedir?

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN?

Şahsen başvuru işlemleri kabul edilen personeller 27-31 Mayıs tarihleri arasında ise sözlü sınava tabi tutulacak.

24. Dönem POMEM Giriş Sınavı Fiziki Yeterlilik Sınav Talimatı 

Başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır.

Fiziki Yeterlilik Sınavında adayın süresinin takibi, fiziki yeterlilik sınavı komisyonu ve sınava katılan aday tarafından görülebilecek nitelikteki dijital fotoselli süreölçer ile yapılacaktır. Dijital fotosel cihazının başlama ve bitiş kısmındaki fotoseller arasındaki mesafe en az (3) üç metre genişlikte olacaktır.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0