24 yıllık kariyerinde topa dokunmadan emekli olan futbolcu: Carlos Kaiser

Carlos Kaiser, hiç futbol oynamadan Brezilya'nın en meşhur futbolcularından biri oldu. Hikayesi ise gerçekten inanılır gibi değil. Carlos Kaiser, 24 yıl Brezilya'nın en büyük kulüplerinde forma giydi ama yıllarca o top ayağına doğru düzgün değmedi. İşte en az efor ile en rahat yaşamı amaç edinen Carlos'un hikayesi... 

 

24 yıllık kariyerinde topa dokunmadan emekli olan futbolcu: Carlos Kaiser

Topa dokunmadan geçen bir kariyer

Topa dokunmadan geçen bir kariyer

Tam adı, Carlos Henrique Kaiser. 24 yıl profesyonel futbolculuk yaptı! Yaptı diyorum ama ayağına doğru düzgün top değdiğini söyleyemeyiz. 1980 ve 1990 yıllarında Brezilya'nın büyük kulüplerinden olan Flamengo, Botafogo, Fluminense, Vasco da Gama'da forma giydi. Bu takımlar dışında; Amerika, Meksika ve Fransa'da da çeşitli takımlarda yer aldı. 

Peki tüm bunları nasıl yaptı?

Peki tüm bunları nasıl yaptı?

Carlos ile bir dönem aynı takımda forma giyen Anastacio; ''Tek istediği futbolcuların yaşadığı muhteşem hayatı yaşamaktı. Bunları yaparken de futbolcu olarak anılmayı ve sorumluluk almayı istemiyordu'' diyor.  

Carlos Kaiser aslında yeteneksiz sayılmaz. İlk olarak ailesi onun futbol yeteneğini keşfediyor ve futbola yönelmesini sağlıyorlar. Kaiser ise futbol oynamak istemiyor ve kendince bir çözüm buluyor: Sakatlık! Nasıl yani? 

Sözleşme imzaladığı her takımın antremanına çıktığında, kendisini yalandan sakatlıyordu. Oh! Keyifler keka tabii! Sezonu yata yata geçiriyor ama bu sırada da boş durmuyordu. Malzemecisinden yöneticisine, taraftarlardan oyunculara kadar herkes ile arasını iyi tutuyordu. Özellikle takımların etkili isimlerine kendisinin ''etkili!'' kariyerini anlatarak bir beklenti oluşturuyordu. Birçok kişi, Carlos'un iyileştikten sonra sahalarda fırtına gibi eseceğini düşünüyordu. Peki öyle mi oluyor? Tabii ki hayır! O dönemlerde internetin de yaygın olarak kullanılmayışı, Carlos'un yalanlarının kontrol edilmesine imkan vermiyordu. 

Carlos! Hazırlan, oyuna gireceksin...

Carlos! Hazırlan, oyuna gireceksin...

Carlos Kaiser, Bangu formasını giydiği dönemde teknik direktör onun maça girmesini istiyor. Tabii Kaiser oyuna girmeye gönüllü değil. Oyuna girmeden ısınma hareketleri yaparken, kale arkasındaki takımın taraftarı ile kavga çıkarıyor. Oyuna girmeden Carlos'a hakem kırmızı kart gösteriyor.  

Maç bittikten sonra kulüp başkanı soyunma odasına iniyor. Carlos'un yaptıkları için söyleyecekleri var ancak Carlos'un planı çoktan hazırlamış, bekliyor. Kulüp başkanı Carlos'un karşısına çıktığında Carlos; 

''Seni 13 yaşında kaybettiğim babama çok benzetiyorum. Kale arkasında taraftar küfür edince dayanamadım ve kavga çıkardım, çok sinirlenmiştim'' diyor.  

Bu sözleri duyan kulüp başkanı duygulanıyor ve Carlos'a sarılıyor. Sonra ne mi oluyor? Hemen ertesi gün Carlos'un sözleşmesi 1 yıl daha uzatılıyor. 

Carlos Kaiser futbol kariyeri sonrasında eğitmenlik yapıyor

Carlos Kaiser futbol kariyeri sonrasında eğitmenlik yapıyor

24 yıllık futbol kariyeri sonrasında Carlos Kaiser, Rio'da spor salonunda eğitmenlik yapmaya devam ediyor... 

 

twitter.com/bisosyologderki

Bu makaleye ifade bırak