08.12.2017 01:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

250 milyon $’lık tekno yatırım

Akbank, yüksek teknoloji operasyon merkezi ve sosyal  tesislerinin yer alacağı 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçireceği “Akbank Veri ve Yaşam Merkezi”nin temelini attı.

Akbank’tan yapılan açıklamaya göre banka, tüm teknoloji altyapısının içinde barınacağı, tüm operasyonlarının yeni teknolojiler ile 7/24 izleneceği, müşterilerine kesintisiz hizmet vermek için tasarlanan “Akbank Veri ve Yaşam  Merkezi”nin temelini attı. Gebze Şekerpınar’da yer alan merkez 2019’da hizmete girecek. Kompleks, 75 bin 486 metrekare alan içine kurulacak. Kompleks, Akbank tarafından bugüne kadar tek seferde yapılmış en büyük yatırım olarak ön  plana çıkıyor.

‘Geleceğe yatırım’

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Suzan Sabancı Dinçer, yeni “Akbank Veri ve Yaşam Merkezi” yatırımının, Türkiye’nin geleceğine olan güven ve inancın bir göstergesi olduğunu belirtti. Dinçer, şunları kaydetti:

“Ülkemizin vizyonunu daima ileri taşımak için yaptığımız çalışmaların önemli bir yansıması da Akbank Veri ve Yaşam Merkezi olacak. Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme performansını devam ettirmesi için teknolojik altyapısının ve insan kaynağının gelişimine odaklanması gerekiyor. Üretmekle kalmayıp araştıran, sürekli gelişen ve değerlenen bir ekonomi için teknolojiye yatırım şart. Dijitalleşme, önümüzdeki dönemde bütün ekonomileri temelden değiştirecek çok büyük bir potansiyele sahip. Bankacılık da dijitalleşme trendinden en fazla fayda sağlayan sektörler arasında.”

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5