27 Haziran-28 Ağustos Mars gerilemesi hangi burcu nasıl etkileyecek?

27 Haziran Çarşamba günü itibarıyla Mars gezegeni, Kova burcunda geri gitmeye başlıyor. Hem de ne gitmek! 28 Ağustos'a kadar Mars gerilemesi etkisi altında olacağız. Bu tür geri gitmeler, yani 'retrolar', astrolojide önemli bazı sinyaller verir. Peki Mars retrosu ne demek? Bi' bana mı retro? Bakalım. 
 

27 Haziran-28 Ağustos Mars gerilemesi hangi burcu nasıl etkileyecek?

Mars, enerji gezegenimiz, harekete geçme arzumuzdur. Dolayısıyla geri giderken, enerjimiz de geri çekilir. 28 Ağustos'a dek enerji düşüklüğü yaşamamız muhtemel. Sabahları uyanamama, oraya buraya geç kalma, geçmeyen bir halsizlik hissi, elini bacağını kaldıracak derman bulamama... İşte bunlar hep Mars retrosu! 
 
Bunun dışında Mars, savunma mekanizmamızdır. Hem ruhsal hem fiziksel olarak böyledir bu. Haliyle bağışıklık sistemimizle alakalı sorunlar yaşamamız olası. Dilimizin kemiğini şlalop diye yutuverip ağzımıza ne gelirse söyleyebiliriz bu dönemde. Aman dikkat diyorum; çünkü Mars retrosunda kavgayı başlatan taraf her zaman kaybetmeye mahkumdur. 28 Ağustos'a kadar lütfen ama lütfen kendinize hakim olun. Mars, yani 'enerji' gezegeni doğru çalışmadığından, öfkemiz kontrolsüzce çıkabilir. Mars Kova'da geri gittiği için bu süreçte özellikle de 'fikir ayrılıkları' yüzünden zaman zaman agresyon; agresyon olmasa bile küçümseme, soğuk tavırlar takınma gibi triplerin yaşanabileceğini düşünüyorum. Zihinsel kavgalar dönebilir. 

 


 
Mars kaslarımızı da yönetir; dolayısıyla spor yaparken yaşanabilecek incinmelere, sakatlara ekstra dikkat. Cerrahi müdahaleler için, türlü çeşit ameliyat için de uygun dönemlerde değiliz. Beklenmeyen kanamalar oluşabilir. Neticede sağlığımıza ekstra özen göstermemiz gereken bir süreçteyiz. 
 
Özellikle kadınlar için söylüyorum; 28 Ağustos'a kadar karşınıza beklenmedik bir anda, son derece orijinal ve sıra dışı bir erkek figürü çıkabilir. Cinsel anlamda büyük bir çekim hissedebilirsiniz. Özellikle de boğa, ikizler, akrep, terazi, kova ve aslan burcu kadınları! Sözüm size. Mars retrosu altında başlayan tür tensel ağırlıklı ve tutkulu birlikteliklerin uzun soluklu ilişkilere dönüşmesi zor! 
 
Toparlamak gerekirse, Mars retrosu sırasında aksiyonu başlatan taraf, retro bittikten sonra her zaman zararlı çıkar. Bunu unutmayın ve lütfen sakin kalın :) 

 


 
Haritanızda Kova burcunun düştüğü ev, ağustos sonuna kadar var olan bir gıdım enerjinizi yönlendireceğiniz konuları temsil ediyor. Yine bu evin kapsadığı alanları terbiye etmeniz ve bu alanlarda sabır göstermeniz lazım. Sizinki hangi alanda? Bilmiyorsanız danışmanlık alabilirsiniz.
 
Mars retrosu sizi nasıl etkileyecek, merak ediyorsanız, PembeNar'daki yazımı şu linkten okuyabilirsiniz: http://www.milliyet.com.tr/27-haziran-28-agustos-2018-arasi-mars-gerilemesi-hangi-burcu-nasil-etkileyecek--pembenar-yazardetay-yasam-2691255/

 

DANIŞMANLIK İÇİN:
www.gulumdagli.com
instagram.com/gulumdagli

 

 

Bu makaleye ifade bırak