Türkiye filmlerini Amerikan sinemasının kalbi Hollywood'la buluşturan Los Angeles Türk Film Festivali´nin 3. sü bu yıl, 06- 09. Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival ünlü Türkiyeli yönetmenleri Amerikalı sinemaseverlerle bir araya getirirken, genç Türkiyeli yeteneklere ise Amerikan sinema dünyasıyla tanışma fırsatı sunuyor.
 
Los Angeles Türkiye Film Festivali´nin kısa film yarışmasında yarışacak adaylar belli oldu. Los Angeles Türkiye Film Festivali´nin kısa film yarışmasında yarışacak adaylar belli oldu. Los Angeles Türk Film Festivali Kısa Film Yarışması´nın ön finalisti, ünlü film eleştirmeni ve LACMA Film Independent serisi küratörü Elvis Mitchell tarafından açıklandı. Mitchell'ın yarışmaya başvuran iki yüz bir film arasından seçtiği 10 kısa filmin yönetmenleri, festival boyunca Los Angeles'ta misafir edilecekler ve Mart ayında filmlerini Hollywood'un tarihi sineması Egyptian Theater'da sergileme imkanı bulacaklar.
 
Geçtiğimiz yıllarda Derviş Zaim ve Semih Kaplanoğlu´nun başkanlığını yaptığı jüride bu sene yer alacak olan isimler ise Şubat ayında açıklanacak.
 
İşte 3. Los Angeles Türk Filmi Festivali’de yarışacak filmler…
 
Avni Amca - Çiğdem Topaloğlu
 
Birlikte – Barış Çorak
 
Boş Köy – Hakan Hücüm
 
Kafa – Koray Sevindi
 
Kor – Cihan Sağlam
 
Mama - Ahmet Bikiç
 
Nefs – Aksel Bonfil
 
Patika – Onur Yağız
 
Şeref Dayı ve Gölgesi – Buğra Dedeoğlu
 
Yolculuk – Nadim Güç