Bitlis

Yerel Haber
03 Aralık 2016 - 10:16

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

BİTLİS (AA) - Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Özcan Çiriş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Çiriş, mesajında engellilik alanındaki sorunların sadece engelli bireyleri değil tüm toplumu ilgilendir sorunlar olduğunu belirtti.

Çiriş, mesajında şunları kaydetti:

"Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir tarihtir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların toplumla uyum içerisinde bütünleşerek karşılıklı saygı ve sevgi ortamında birbirlerini anlayarak yaşayabilmesi en büyük gayemizdir.

Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın, ailelerine destek olmanın, sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmanın bir insanlık görevi ve ortak sorumluluğumuz olduğu asla unutulmamalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günün toplumsal duyarlılığı, sorumluluğu arttırması temenni ediyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyorum."

BitlisYerel Seçim Sonuçları

Bitlis Hava Durumu

5°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.