Tekirdağ

Yerel Haber
04 Ekim 2017 - 13:57

3. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu devam ediyor

TEKİRDAĞ (AA) - Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu devam ediyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen sempozyumun konusu "müzik" olarak belirlendi. Sempozyuma katılan heykeltıraşlar, eserlerinde müzik temalı çalışmalar yapacak ve yapılan eserler Süleymanpaş ilçesinde belediye tarafından uygun görülen alanlara yerleştirilecek.

Kuratör Nermin Sözel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, taş heykel sempoyumunda yer alan heykeltıraşların çalışmalarına devam ettiği belirtti.

Heykeltıraşların 11 Ekim'de çalışmalarını tamamlayacağını hatırlatan Sözel, "Geçen hafta yağan yağmur, sempozyuma katılan heykeltıraşlarımızı bir iki gün engelledi. Şu an daha fazla yol katedebilirdik. Ama çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Eserler de artık belirginleşmeye başladı. Heykeltıraşlarımızın çalışmaları ortaya çıktıkça moralleri daha da düzeldi. Daha çok konsantre oldular. Finale az kaldı. İnşallah başarılı bir şekilde sempozyumu tamamlayacağız." ifadelerini kullandı.

3. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu 15 Ekim'de düzenlenecek kapanış ve sergi açılış töreni ile sona erecek.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

16°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.