3 boyutlu yazıcılar gelecekte tüm mesleklerin yerini alacak

Bir yazıcı alt tarafı ne yapabilir ki demeyin bugün geldiğimiz noktada 3 boyutlu yazıcılarla bir yüz nakli bile yapıldı! Uçak motorundan diş yapımına kadar birçok sektörde üretim imkanı sağlıyor bu yazcılar. Gelecekte birçok sektörde üretimin duracağı ve birçok kişinin işsiz kalacağı gerçeği hiç de uzak değil! Çünkü neredeyse evinde bu yazıcıya sahip olan herkes gelecekte istediği her şeyi kendi başına üretebiliyor olacak.

3 boyutlu bir yazıcı ile protez el yapmak bile mümkün!

3 boyutlu bir yazıcı ile protez el yapmak bile mümkün!
Bir yazıcı alt tarafı ne yapabilir ki demeyin bugün geldiğimiz noktada 3 boyutlu yazıcılarla bir yüz nakli bile yapıldı! Uçak motorundan diş yapımına kadar birçok sektörde üretim imkanı sağlıyor bu yazcılıar.

Nedir bu 3D yazıcı?

Nedir bu 3D yazıcı?
İlk uygulaması 1984'e dayanan bu yazıcılar, günümüzde el ile tutalabilecek neredeyse tüm katı maddelerin üretimini gerçekleştirebiliyor. Bilgisayara çeşitli programlarla tanıtabileceğiniz her türlü nesnenin basımını gerçekleştirebiliyor. Örneğin çocuğunuz için istediğiniz boyutta ve renkte bir oyuncak üretmeniz ya da İtalyan mutfağından herhangi bir yemek üretmeniz mümkün.

Protez el

Protez el
Yapımında ana madde olarak plastik kullanarak protez el üretimi yapıldı. Hatta gerekli bilgi ve donanımla evinizde 3D yazıcıya sahipseniz siz de protez herhangi bir uzuv üretebilirsiniz.

Kıyafet

Kıyafet
Ne giyeceğim derdine son! İstediğiniz renkte ve vücut ölçülerinize birebir uyumlu bir kıyafeti üretmeniz oldukça kolay. Gelecekte modacılar tamamen işsiz kalabilir!

İnşaat

İnşaat
Kendi evinizi üretebildiğiniz bir çağ düşünü! Hayal ya da şaka değil tamamen gerçek. Resimde görmüş olduğunuz bu ev, 5 bin dolar gibi bir maliyetle yapıldı. Bugün, 250 metrekareye kadar oldukça düşük maliyetlerle hayalinizdeki evi tasarlamanız ve içerisinde yaşamanız imkansız değil.

Biblo

Biblo
Ünlü alışveriş sitesi Amazon'da oldukça popüler olan bu sektörde sisteme yüklediğiniz bir fotoğrafınız ile sadece 30 dolara kendizi bir biblo olarak arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

Kano

Kano
5 metre büyüklüğündeki bu kano süs veya dekor için değil. Sadece 500 dolar gibi bir maliyetle 29 kilogramlık bir kano üretmek mümkün. Anlaşılan gelecekte kano üreticileri de işsiz kalacak!

Oyuncak

Oyuncak
Çocuğunuzun hayal gücüyle istediği oyuncağı üretmek mümkün. İsteklerini tarif etmeniz yeterli.Görünen o ki oyuncak sektörü de yok olacak!

Müzik aletleri

Müzik aletleri
Kendi orkestranızı kurmak yine 3D yazıcılarla mümkün. Hem de çok daha uygun bir maliyetle!

Çikolata

Çikolata
Çikolata severler için müjde! İstediğiniz şekilde ve lezette her türlü çikolatayı üretmek de mümkün."eee o zaman her gün evde yapar yapar yerim!" dediğinizi duyar gibiyiz :)
 

İtalyan mutfağı

İtalyan mutfağı
Ne yazık ki aşçılar ve restorantlar da iş yapamayacak! Çünkü gerçek malzemelerle pizza,makarna, burger veya kurabiye bile yapılabiliyor. Uzaydaki astronotların gıda ihtiyaçları için harekete geçildiğini biliyor muydunuz?
Bu makaleye ifade bırak