24.10.2016 - 17:16 | Son Güncelleme: 24.10.2016-17:17 A-A+

3 kafadar özgürlüğün tadını çıkarabilecek mi?

TRT’nin, televizyon ile sinemayı buluşturan iddialı ve uzun soluklu projesi TRT TV Filmleri kapsamında yer alan 'Şartlı Tahliye', TRT Ev Sineması kuşağında seyirci ile buluşuyor.

3 kafadar özgürlüğün tadını çıkarabilecek mi?

Başrollerinde Kerem Alışık, Tuncer Salman ve Cengiz Küçükayvaz’ın rol aldığı 'Şartlı Tahliye' filmi 27 Ekim Perşembe günü 20.00’de TRT1 ekranlarında olacak.

Heyecan ve eğlence dolu sahneleriyle dikkati çeken filmin konusu şöyle: 
Cezaevinden 30 sene sonra çıkan 3 yaşlı adam için yapacak tek bir şey kalmıştır. O da cezaevine girmelerine neden olan altını gömülü yerden çıkartmak ve yeni bir hayat kurmak. Ancak 3 kafadar için bu durum sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Şartlı tahliye ile salıverilen 3 kafadar daha tahliye olur olmaz belaya bulaşır ve işler onlar adına içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar. Önce eski arkadaşları, yeni düşmanları Kunduz ile takışırlar, ardından kendilerini bir anda kucaklarında bir bebekle hem jandarmadan hem de Kunduz’dan kaçarken bulurlar. 

Yönetmenliğini Barış Erçetin’inyaptığı 'Şartlı Tahliye'nin senaryosu Ulaş Çobancı’ya ait. Filmin oyuncu kadrosu ise Kerem Alışık, Tuncer Salman, Cengiz Küçükayvaz, Halil İbrahim Kalaycıoğlu ve Alparslan Rüzgar Sancak’tan oluşuyor. 

12 FARKLI TÜRDE 33 FİLM

2014 yılında başlatılan TRT TV Filmleri Projesi kapsamında bugüne kadar 33 özgün senaryo film olarak çekildi. Bu 33 film her Perşembe günü saat 20:00’de seyircileriyle buluşmaya başladı. TRT bu proje ile Türk sinemasına ve televizyon sektörüne yeni hikâyeler kazandırmayı, genç sinemacıların özgün ve yenilikçi projelerine imkân sağlamayı hedefliyor.

TRT TV Filmleri projesine duyuru sonrasında toplam 864 senaryo başvurusu yapıldı. Bunlardan 599’u değerlendirmeye uygun bulundu. İkinci aşamada alanında uzman, bağımsız senarist ve dramaturglardan oluşan bir değerlendirme kurulu bu 599 senaryoyu tek tek ele aldı.  Bunların içinden komedi, drama, fantastik ve benzeri 12 farklı türde 33 senaryo yapıma uygun bulunarak seçildi. Senaryo yazarları arasında sinema profesyonelleri olduğu gibi, gençler, öğrenciler ya da bambaşka mesleki alanlardan gelen insanlar da bulunuyor.

EtiketlerTRT,sinema
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.