Tekirdağ

Yerel Haber
30 Ağustos 2017 - 16:11

30 Ağustos Zafer Bayramı

TEKİRDAĞ (AA) - Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Şimşek, mesajında, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 95. yıl dönümünü, milletçe birlik ve beraberlik içinde, büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirtti.

30 Ağustos 1922'de kazanılan Büyük Zafer'in, şanlı Türk milletinin eşsiz destanlarından biri olarak tarihteki yerini aldığını ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde kazanılan ve Kurtuluş Savaşımızın başarıya ulaşmasında en önemli etken olan bu büyük zaferin ardında milletimizin istiklal ve hürriyet sevdası; kahraman ordumuzun ve milletimizin cesaret ve fedakarlığı vardır."

Şimşek, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi bölücü FETÖ/PDY terörüne karşı da amansız mücadele ederek vatanı, milleti ve istiklali için canlarını feda ettiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Aziz milletimizin bu duruşu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir ki, ülkemizin varlığı, kardeşliği ve bölünmez bütünlüğüne yönelik hiçbir hain niyet ve hiçbir güç, istiklal ve istikbalinin üzerine asla gölge düşüremeyecektir. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bu inanç ve coşkuyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensupları ve halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, yurt içi ve yurt dışında milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda toprağa düşerek, yurdumuzu 'vatan' yapan şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum."


TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

16°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.