29.11.2017 - 09:50 | Son Güncelleme: 29.11.2017-9:50 A-A+

30. yılında ünlüleri ağırladı

Türkiye’nin dört bir yanında üç milyondan fazla çocuğu tiyatroyla buluşturan, ekranlarda yüzlerini görmeye alışık olduğumuz birçok sanatçının ilk sahne deneyimini kazandığı 'Pınar Çocuk Tiyatrosu' 30’uncu yılını Coşkun Aral’ın hazırladığı 'Adı Çocuk Kendi Büyük Bir Tiyatro' belgesel ile kutluyor.

30. yılında ünlüleri ağırladı

'Adı Çocuk Kendi Büyük Bir Tiyatro' belgeselinin ilk gösterimi için Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı’nın ev sahipliğinde düzenlenen geceye Coşun Aral, Yusuf Çim, Mehmet Ali Nuroğlu, Uğur Demirpehlivan, Kıvanç Başkan, Yıldırım Beyazıt, Filiz Ekinci ve Ayçe Abana gibi ünlü sanatçılar katıldı.

45 farklı oyun ile 3 milyondan fazla çocuğa ulaşan tiyatronun hikayesi, Coşkun Aral’ın gözünden 'Adı Çocuk Kendi Büyük Bir Tiyatro' belgeseliyle yeniden yazıldı. Belgesel, Genel Sanat Yönetmeni Şakir Demirpehlivan’ın dilinden tiyatronun ilk gününden bugüne Türkiye’nin bir ucundan diğerine gezerken yaşanan anıları, eski çekimleri, oyunları hatta seneler önce tiyatroyu izleyen bir çocuğun seneler sonra kendi çocuğuyla aynı tiyatroya gitmesiyle yaşadığı heyecanı yansıtan bir yolculuğu anlatıyor.

Belgeselde ayrıca; Vahide Perçin, Bülent İnal, Yıldırım Beyazıt, Necmi Yapıcı, Melike Şahin ve Evrim Alasya gibi oyuncuların Pınar Çocuk Tiyatrosu’ndaki anılarını anlattıkları röportajlar da yer alıyor. 

Bilgi YarışmasıHangisi yüzme stilleri arasında yer almaz?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.