34 yaşındaki kadın kendisiyle evlendi!

Evlilik konusu birçokları için hayati önem taşıyor. Ama bekar olmanın da kendine göre sultanlık gibi bir özelliği var. Herkesin kendi tercihi. Avustralya'da yaşayan Linda Doktar'ın kararı ise bombastik. "Kendi kararı" dememize bile gerek yok, çünkü...

34 yaşındaki kadın kendisiyle evlendi!

Sembolik bir evlilik

Sembolik bir evlilik

Çünkü tamamen 'kendi kararı'nı hayata geçirdi ve 34 yaşındaki Linda Doktar kendisiyle evlendi! Ta-ta-ta-ta... Şaka gibi geliyor kulağa değil mi? Yani aslında elbette şaka. Resmi olarak kendimizle evlenemiyoruz.

Teknoloji çok gelişti ama genelgeçer vizyon seviyemez hâla vasat, hatta vasatın dibi. Dolayısıyla Linda Doktar'ın kendisiyle evlenme kararının resmi olarak karşılığı yok. Sembolik bir evlilik.
 

"Seni seçtim Lindaçu!"

"Seni seçtim Lindaçu!"

Instagram'da fenomen haline gelen Linda Doktar'ın 8 bin 900 takipçisi var. Evlendiğini duyuran Doktar, "Dün seçimimi yaptım. Bu hayattaki en büyük arkadaşımın da ruh eşimin de ancak kendim olabileceğine kanaat getirdim. Kendinizi seçmek size kalmış. Ben 'ben'i seçtim ve kendimi tamamlanmış hissediyorum" dedi.

Adeta "Seni seçtim Lindaçu" der gibi...

Kendisine saygısı var

Kendisine saygısı var

Sosyal medya hesabında duygularını paylaşan Doktar, "İnsanın kendisiyle evlenmesi devrim niteliğinde" dedi. Müthiş.

Fotoğraf çekimi bile yapan kadın, evlilik töreni mekanı için bir sahili seçti. Ortaya 'evlilik selfie'leri çıktı.

Ayna karşısında da evlenebilirdi Doktar, ama belki kendisine duyduğu saygıdan, belki de bu anı daha da unutulmaz kılmak için romantik bir seçim yaptı.

İzdivaç'a katılsa herkes ondan elektrik alır

İzdivaç'a katılsa herkes ondan elektrik alır

Peki bir insan sizce neden kendisiyle evlenir? Üstelik Linda Doktar gibi hoş, çekici bir kadın nasıl olur da evlenmek için kendisini seçer sembolik bile olsa?

Türkiye'ye gelse ve İzdivaç programlarına katılsa izleyicilerin yüzde 90'ının talip olabileceği, kendisinden elektrik alabileceği bir kadın üstelik Linda.

Bencil dünyanın kaçınılmaz sonu

Bencil dünyanın kaçınılmaz sonu

Ama buna rağmen kendine yetiyor, "Ben bana yeterim, benim kararım" diyor. Her şeyden önce kendisine saygı duyuyor. Bu hayata yalnız geldiğini kabulleniyor, yalnız öleceğinin de farkında. Bu korkunç koşturmada birçok şeyin yalan dolan olduğunu da adı gibi biliyor.

"Kendisiyle evlenmek" ilerde trend olursa şaşırmayalım. Bu kadar bencil bir dünyada evlenmek için kişinin kendisini seçmesi kadar doğal bir sonuç olamaz!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak