38 yıl önce kaybolan Granger Taylor'ı uzaylılar mı kaçırdı?

Kanada'nın Britanya Kolumbiyası eyaletinde yer alan Vancouver Adası'na bağlı Duncan kentinde yaşayan yetenekli teknisyen Granger Taylor, evinin bahçesinde bir UFO replikası inşa ediyordu. Uzaylılarla iletişim halinde olduğu iddia edilen Granger Taylor, 1980 yılında ardından hiçbir iz bırakmadan kayıplara karıştı. Granger Taylor'un uzaylılar tarafından kaçırıldığı düşünülüyor.

38 yıl önce kaybolan Granger Taylor'ı uzaylılar mı kaçırdı?

Belgeseli bile çekilecek

Tarihin belki de en tuhaf kayıp vakalarından birisi Granger Taylor. Şimdiler de bir film yapımcısı Granger Taylor vakasını için yeni bir belgesel çekmeye hazırlanıyor.

Film yapımcısı Stacey Jenkins, Taylor'ın veda notu, iki vasiyeti ve uzay gemisinin, bu vakayı son derece gizemli kıldığına inanıyor.

Taylor'ın bir deha olduğunu söyleyen Jenkins, arkadaşlarına uzaylılar ile iletişime geçtiğini ve uzaylılar tarafından kaçırılacağı hikayelerine kendini inandırdığını belirtiyor.

Şu an için araştırma safhasında olan belgesel bu yılın sonuna doğru hazır olacak.

14 yaşında otomobil üretti

14 yaşında otomobil üretti

Hazırlayacağı belgeselde Taylor'u uzaylı takıntılı bir insandansa gerçek bir deha ve teknisyen olarak yansıtacağını belirten Jenkins, her detaya son derece hassas yaklaşacağını ve muhtemelen Kanada halkının da böyle bir belgeselin ortaya çıkmasını istediğin söylüyor.

Taylor Granger yetenekli bir teknisyendi. Lise eğitimini yarıda bırakan Taylor daha 14 yaşında tek silindirli otomobil üretmeyi başarmıştı.

Taylor'ın en unutulmaz projesi UFO benzeri bir barınaktı. UFO benzeri barınağın içerisinde mobilya, televizyon ve soba bulunuyordu.

32 yaşında kayıplara karışan Taylor, uzun bir süre uzaylılara ilgi duydu. Taylor yakın çevresine sık sık uzaylılarla iletişimde olduğunu ve uzaylıların kendisini bu dünyadan alıp kendi dünyalarına götüreceklerinin sözünü verdiğini söylerdi.

Açıklanamıyor!

Açıklanamıyor!

Taylor'ın kaybolmasının ardından birçok komplo teorisi de beraberinde geldi.

Montreal Gazette gazetesinin 31 Mart 1986 basımında, kaybolmasının ardından geçen 6 yılın ardından Prevost Dağı civarlarında Taylor'a ait iki kemik ve bazı vücut parçalarının bulunmuş olabileceğine dair bir makale yayınlandı.

Fakat bulunan kemik ve beden parçalarının Taylor'a ait olduğu kanıtlanamadı. 

Taylor vakası bugün hala gizemini koruyor. Taylor'a gerçekte ne olduğu bir türlü açıklanamıyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak