15.04.2010 18:37 | Son Güncelleme:
Mehmed Hakkı ÖZBAYIR- Evren KASIRGA/MANİSA, (DHA)

4 imam hatip öğrencisiyle ilişkiye giren imam tutuklandı

4 imam hatip öğrencisiyle ilişkiye giren imam tutuklandı

 MANİSA'daki bir camide görev yapan 16 yıllık imam evli ve 2 çocuk babası 41 yaşındaki A.I., İmam Hatip Lisesi'nin yurdunda kalan 4 erkek öğrenciyle cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla gözaltına alındı. Suçunu itiraf eden imam A.I., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Son 5 yıldır Yiğitbaş İstasyon Camisi'nde görev yapan imam A.I., geçen hafta bir internet kafeye taşınabilir bellekle giderek, bir yazının çıkışını almak istediğini söyledi. Bu sırada A.I.'nın cep telefonu çaldı. A.I., cep telefonuna cevap verdiği sırada taşınabilir belleği açan internet kafe görevlisi, hemcinsleriyle ilişkiye giren erkeklerinin yer aldığı fotoğraf ve görüntülerle karşılaştı. Bir şey görmemiş gibi yapıp, istenilen çıktıyı veren internet kafe görevlisi, daha sonra imam A.I.'nin sık sık görüştüğü Manisa İmam Hatip Lisesi'ndeki bazı öğrencilere konuyu açıp, “Sizin imam da az değilmiş” diyerek, ağızlarını yokladı. Öğrencilerin imam A.I.'nın okulun yurdunda kalan bazı öğrencilerle camide veya evinde ilişkiye girdiğini anlatması üzerine durumu polise bildirdi.

Bunun üzerine polis, evli, biri 15, diğeri 17 yaşında iki çocuk babası olan İmam A.I.'yı, geçen salı günü Manisaspor- Fenerbahçe futbol takımları arasında 19 Mayıs Stadyumu'nda oynan Ziraat Türkiye Kupası maçından çıkışta gözaltına aldı. İmam A.I.'nın, polisteki sorgusunda, her iki cinse de ilgi duyduğunu (biseksüel) ve yatsı namazından sonra camide lise öğrencisi H.B.'ye fiili livatada bulunup, E.O., A.T. ve E.T.'ye de oral seks yaptığını itiraf ettiği öğrenildi. Aileleri başka şehirlerde yaşayan 4 çocuk da psikolog eşliğinde alınan ifadelerinde olayı doğruladı.

İşlemlerinin ardından dün akşam saatlerinde Adliye'ye sevk edilen imam A.I., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Müftülük, yetkilileri ise olayla ilgili bilgilerinin olmadığını belirtip, açıklama yapmaktan kaçındı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0