4 şehide 4 tören

Kara Pilot Üsteğmen Taşçı’nın cenazesi İstanbul’da, Kara Pilot Üsteğmen Erdoğan Erbaa’da, Kara pilot Üsteğmen Pürlü Sivas’ta, Kara Pilot Üsteğmen Dilsiz Mersin’de toprağa verildi


4 şehide 4 tören4 şehide 4 tören

Kadın yüzbaşı elini bırakmadı
Ankara’da helikopter kazasında şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Kemal Taşçı’nın cenazesi, İstanbul’da gözyaşlarıyla uğurlandı. Törende Taşçı’nın eşi Özlem kendisine eşlik eden kadın yüzbaşının eline bırakmazken, kardeşi Enes ise tabuta sarılarak gözyaşlarını tutamadı. Şehit Üsteğmen Taşçı için Ataköy 5. Kısım Camii’nde düzenlenen törene Taşçı’nın ailesinin yanı sıra askeri ve sivil yetkililer de katıldı. 
DHA

 

Şehidin annesini yalnız bırakmadılar
Şehit Kara Pilot Üsteğmen Fikri Dilsiz, memleketi Mersin’de düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verildi. Şehidin 30 yaşındaki ağabeyi Topçu Kıdemli Üsteğmen Aydın Dilsiz, top arabasının peşinden yürüyerek kardeşini son yolculuğuna uğurladı. Türk Bayrağı’na sarılı tabutun üzerine kapanan anne Zeliha Dilsiz, emekli polis baba Hasan Hüseyin Dilsiz, KKTC’de görev yapan ağabeyi Üsteğmen Aydın Dilsiz, öğretmen kardeşi 25 yaşındaki Mustafa Dilsiz ile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Acılı anneyi kadın astsubaylar kollarına girerek teselli etmeye çalıştı. 
DHA

Annesi tabutuna selam durdu
Şehit Kara Pilot Üsteğmen Şükrü Pürlü, memleketi Sivas’ta gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Pürlü’nün, cuma günü emekli olacak babasına sürpriz bir ziyaret yapmaya hazırlandığı belirlendi. Cenazenin götürülüşü sırasında buzdan ayağı kayıp düşen tören mangasındaki bir asker, top arabasının altında ezilme tehlikesi geçirdi. Bekar olan şehidin 12 yaşındaki yeğeni Mert Akbulut da uzun süre tabutun başından ayrılmadı. Anne Neşe Pürlü, askerlerle birlikte asker selamı vererek, “Damatlığını giydiremedim ama dün kına gecesini yaptım” diye gözyaşı döktü. 
DHA

6 ay önce evlenmişti
Şehit Kara Pilot Üsteğmen Taner Erdoğan, memleketi Tokat’ın Erbaa ilçesinde törenle toprağa verildi. Şehit Üsteğmen Taner Erdoğan’ın 6 ay önce yaşamını birleştirdiği eşi Avukat Gonca Erdoğan, cenaze töreninde kadın astsubayların yardımı ile ayakta durabildi. Düğünden sonra eğitim nedeniyle ancak hafta sonları görüşebilen genç çift, bir ay sonra Ankara’daki eğitimin bitmesiyle İzmir’de hazırladıkları evlerine taşınmayı planlıyordu. 
DHA

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: