Gündem
01.10.2008 - 13:09 | Son Güncelleme: 01.10.2008-13:10

4 yaşında kaybolan çocuk 3 yıldır bulunamıyor

Sitene Ekle

Saadet KEFAL/ESKİŞEHİR, (DHA)

ESKİŞEHİR’de 4 yaşındayken anneannesinin evinin önünde oyun oynadığı sırada ortadan kaybolan Eymen Uslu 3 yılı aşkın süredir bulunamadı. Polis yapılan tüm ihbarları değerlendirdi, 5 bin sayfadan oluşan 12 klasör rapor hazırladı ancak Eymen’in izine rastlayamadı.
Giyim mağazası sahibi 3 çocuk babası Önder Uslu’nun en küçük oğlu Eymen Uslu, 20 Mayıs 2005 tarihinde Yenidoğan Mahallesi Hatırlı Sokak’ta anneannesinin evinin önünde oyun oynarken ortadan kayboldu. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ile Uslu ailesi Eymen’in bulunması için seferber oldu.
Özel ekip oluşturan Emniyet Müdürlüğü, çeşitli illerden de gelen tüm ihbarları tek tek değerlendirdi. Eymen’in anneannesinin evinin yakınından geçen DSİ’ye ait kanalın suyu kesilerek aramalar yapıldı. Kaçırılma ihtimaline karşı 81 İldeki Milli Eğitim Müdürlüklerine Eymen Uslu’nun fotoğrafları gönderilerek, buralardaki kreş, anaokulu ve ilköğretim okullarından araştırılması istendi. Minik Eymen’in, kaybolduğu tarihten sonra nüfus müdürlüklerinden yeni kimlik çıkartılanlar da incelendi. Eymen’in kaybolduğu Yenidoğan Mahallesi’nde ise yaklaşık 200 kişiyle tek tek görüşüldü ancak bir sonuç alınamadı. Polis kayıp Eymen ile ilgili olarak 3 yılı aşkın sürede yaptığı çalışmalarla ilgili olarak 5 bin sayfadan oluşan 12 klasörlük rapor hazırladı.
Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, kayıp çocuğu arama çalışmalarının halen sürdüğünü, kendilerine yapılan tüm ihbarların değerlendirildiğini söyledi.

BABA UMUDUNU KORUYOR

Kayıp oğulununun fotoğrafları çoğaltıp Eskişehir ile çeşitli illerdeki gar, otogar ve kent merkezlerindeki duvarlara astığını belirten baba Önder Uslu, oğlunun izine rastlayamadığını söyledi. Eymen’in kaybolmasından sonra ailevi sorunlar yaşadığını ve eşinden boşandığını kaydeden Önder Uslu, Eskişehir’deki giyim mağazasını kapatıp İstanbul’a yerleştiğini belirtti.
Oğlu Eymen’in bulunmasını sağlayana 100 bin YTL para ödülü vereceğini açıkladığını da anlatan baba Önder Uslu, “Eymen kaybolduktan sonra fotoğraflarını çoğaltıp Eskişehir ve çevre illerde sokaklara astırdım. Oğlumu bulana da para ödülü vereceğimi belirttim. Para ödülünü öğrenen bazı insanlar olayı istismar etti. Asılsız ihbarlar yaptı. Ancak ben her ihbarı değerlendirdim yine de bir sonuca ulaşamadım. Ben Eymen’in yaşadığına ve ona bir gün kavuşacağıma inanıyorum.”


Bilgi YarışmasıMars, hangi oyunda geçen bir sözcüktür?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Doğu ve Batı Almanya, ne zaman birleşmiştir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX