Yazarlar
01.02.2018 - 01:30

48 saatte 5 milyon dolar

Sitene Ekle
Son durum  |  Çağdaş Ertuna cagdas.ertuna@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »
Elon Musk, Tesla ve SpaceX ile hepimizi kendisine bağlamayı başardı.

Tabii, Anıtkabir’den paylaştığı fotoğrafın da kalbimizde ayrı bir yeri var.

69 yaşındaki annesi Maye’in geç gelen süper modelliğinden erkek kardeşi Kimbal’ın Nextdoor Eatery ve The Kitchen ile gıda konusundaki sosyal yardım çalışmalarına, kız kardeşi Tosca’nın Netflix’e rakip Passionflix’ine Musk ailesinin her bireyini tek tek izlemekteyiz.

Geçen hafta sonu bütün aile Elon Musk’ın son şirketi The Boring Company’nin yeni ürünü alev silahını tanıttı.

İlk bakışta tehlikeli diyenler oldu. Oysa The Boring Company logolu 20 dolarlık şapkaları satışa çıkararak 1 milyon dolar kazanmıştı Elon Musk. Şimdi ise “Çok gereksiz, eğlenmeyi sevmiyorsanız sakın almayın” dediği alev silahlarıyla 48 saatte 5 milyon dolar kazandı. Hatta bu yazı yazılırken 500 dolara 15 bin adet ürün satmış ve kazancı 7.5 milyon dolara fırlamıştı bile!

Elektrikli otomobillerden, roketlerden sonra Elon Musk da sonunda kolayı buldu.

Artık çok değerli bir markası var, ne yapsa satış rekoru kırıyor.

Şapka, alev silahı derken yavaş yavaş promosyon ürünlerine doğru ilerliyor.

Büyük yatırım gerektiren işlerden sonra, bunlar tabii çocuk oyuncağı.

Bakalım sırada ne var?

Gıybet ve hapis

Seren Serengil-Gülben Ergen cephesinde neler olduğunu dehşetle izliyorum.

Bütün dünya kadınların dayanışması üzerine seferberlik ilan etmişken, bizde iki kadın magazin figürünün birbirini hapse attırma derecesine gelen soğuk savaşı gündemde. Gıybet nedeniyle hapis cezası alınabilmesi ne kadar tuhafsa, Gülben Ergen kadar stratejik ilerleyen, bunun için de her zaman alanının en iyileriyle çalıştığı konuşulan birinin stratejiyi bir kenara bırakıp tamamen içgüdüleriyle hareket etmesi de bir o kadar tuhaf.

Kendi kendisi şu anda Seren Serengil’i kahramanlaştırdı, bu kadar gereksiz yere hapis cezasına çarptırılan mağdur kişi konumuna koyarak.

Aslında her ne kadar bu saçma savaştan uzak durmaya çalışsak da kabul etmek lazım, hepimizi etkiliyor.

Nedeni belli, kadına şiddete karşı çıkarılan yasalar asıl hizmet etmesi gereken mağdurlar beklerken, şu anda ne yazık ki magazine hizmet ediyor. Bunda da tabii şikâyetçilerin payı büyük.

Trump’ın “sıkıcı ve gerçek dışı” dediği kitap!

Grammy’lerde en çok söz edilen ne Rihanna’nın kilo alması, ne Kesha’nın ‘MeToo’ hareketine desteğiydi.

ABD Başkanı Trump’a ayırılan bölümdü.

Michael Wolfe’nin ‘Fire and Fury’ kitabını Hillary Clinton gibi birçok ünlü isim Grammy’lerdeki skeç için okudu. ‘Fire and Fury’, Trump’la ilgili şimdiye kadar yazılan en ağır kitap. Şu anda yurtdışında birçok kitapçıda başköşede, hemen yanında da Başkan Trump’ın “Michael Wolff, bu sıkıcı ve gerçek dışı kitabı satmak için asılsız hikâyeler uyduran bir zavallıdır” tweet’i yer alıyor. İşte günümüzde bir kitabı yok etmek için resmi bir makamdan paylaşım yapıldığında bile, o kitabın pazarlamasına katkıda bulunulmuş oluyor.

Sonuç, kitap ‘en çok satanlar’ listesinden inmiyor, hatta kendi ülkesinde birçok kitapçıda çoktan tükenmiş bile.

 

 


"Atın Beni Denizlere" şarkısı hangi sanatçımıza aittir?
Astroloji
Daha olumlu düşünelimOldukça hareketli bir gündeyiz.
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.