5 basit kural ile ilişkinizi taze tutma rehberi

Bir çoğumuz biriyle yaşlanmak istiyoruz ancak bazen ilişkilerimizde çıkmazlara girdiğimiz zamanlar olabiliyor. Ya da uzun ilişkinin vermiş olduğu monotunluğun sıkıcılığı bizi yorabiliyor. Peki uzun süreli bir ilişkiyi nasıl taze tutabiliriz diye soracak olursanız aşağıda 5 basit kural ile buyrun size minik bir rehber.

5 basit kural ile ilişkinizi taze tutma rehberi

Detaylar herkesin hoşuna gider. Erkeklerin bile

Detaylar herkesin hoşuna gider. Erkeklerin bile

Bir çoğumuz sanıyoruz ki detaylar sadece kadınların hoşuna gider. Tam aksine erkekler her ne kadar detaycı gibi görünmeselerde detaylara bayılırlar özellikle koyu bir sohbet anında bir çocukluk anısını anlatırken başka bir zamanda sizin o konudan örnek vermeniz çok hoşuna gidecektir. Tabii ki bu kadınlar içinde geçerli. 

Küçük sürprizlere kim hayır diyebilir ki?

Küçük sürprizlere kim hayır diyebilir ki?

Bir ilişkinin ilk aylarından sonra kelebekler daha yavaş uçmaya başlar ve o sürprizli dönem çoğunlukla sona erer. Sona ermediyse zaten bu yazıyı okumaya devam etmenize gerek yok. :) Neyse biz sona erenlerle devam edelim. sürpriz kelimesi bile mutluluk vermeye yetiyorken yapıldığında nasıl mutlu ettiğini tahmin edebiliyoruz herhalde. Uzun ilişkileri taze tutmanın yolu yaratıcılığınız ile yapabildiklerinizin arasında gider gelir. Beklenmedik zamanda alınan iki sürpriz sinema bileti ya da evde sıradan bir akşamken patlatılan bir kase mısırla beraber açılan partnerinizin en sevdiği film tatlı bir ambiyans yaratabilir.

Tartışmaların üstesinden empati ile gelebilirsiniz

Tartışmaların üstesinden empati ile gelebilirsiniz

Tartışıyorsanız ve işlerin kontrolden çıktığını anlarsanız, 20 dakika boyunca farklı odalara gidin. Bu hem sizin ve partnerinizin sakinleşmesini sağlar, hem de bir süre geçtikten sonra olaylara farklı bakmanızı sağlar. Bu sayede empati kurabilirsiniz.
Eğer hatalıysanız özür dilemekten gocunmayın. Eğer karşı taraf hatalıysa olayları büyütmeden sakinlik ve olgunlukla karşılamanızı sağlar.

Özlemek için birbirinize zaman tanıyın

Özlemek için birbirinize zaman tanıyın

Evli olmanız ya da aynı evde yaşıyor olmanız devamlı beraber olmanızı gerektirmez ve bir süre sonra ilişkinize zarar vermeye başlar. Bu durumun önüne geçmek için kendi arkadaşlarınızla plan yapmayı ihmal etmeyin. Belki çok gitmek istediğiniz bir kursa da kayıt olabilirsiniz.

İşte en basit kural sarılın

İşte en basit kural sarılın

 Sarılmak 'aşk hormonu' olarak bildiğimiz oksitosin salgılamamızı sağlıyor. Bu hormon sizi ve partnerinizi mutlu, güvenli ve bağlı hissetmenizi sağlar.

Bu makaleye ifade bırak