22.06.2010 - 00:26 | Son Güncelleme: 22.06.2010-0:29 A-A+

50 milyon $ ABD’yi çökertmeye yeter!

NATO’nun bir konferansında konuşan güvenlik uzmanına göre, bilgisayarlarla borsa ve elektrik santrallerine saldırıp ABD gibi bir devi bile çökertmek mümkünDIŞ HABERLER SERVİSİ

‘Tetikte olunmalı’
Estonya’nın başkenti Talinn’de NATO’nun IT departmanı tarafından düzenlenen uluslararası bir konferansa katılan Amerikalı uzmanlar, ülkelerin sanal bir savaşa hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Konferansta konuşan Amerikan Ulusal Güvenlik ve İç Güvenlik Konseyleri Siber Uzay Kıdemli Müdürü Melissa Hathaway, bir ülkenin ana damarının ekonomi ve finans olduğunu söyleyerek “Borsaya ve elektrik santralleri gibi kilit altyapı tesislerine yapılacak sanal ataklar çok ciddi zararlara yol açabilir” dedi. “Siber suç ve siber casusluk gözardı edilemez” diyen Hathaway, NATO üyesi ülkelerin hükümetlerine ve halka tetikte olmaları çağrısında bulundu. 

‘Saldırı zor değil’
IT sistemler üzerinde çalışmalar yapan güvenlik uzmanı Charlie Miller ise, ABD gibi bir ülkeyi çökertmek için iki yıllık bir çalışmanın ve 50 milyon dolardan daha düşük bir bütçenin yeterli olacağını savundu. Sanal saldırının konvensiyonel saldırıdan çok daha kolay olduğunu söyleyen Miller; “Sadece 600 hacker ile böyle bir saldırı düzenlenebilir” diye konuştu.

EtiketlerABD
Bilgi YarışmasıHangisi zarar karşılığı ödenen paradır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.