7 aylık bebek saçlarıyla fenomen oldu

Fenomenler çağındayız ve artık mevcudiyetimiz sosyal medyadaki popülerliğimizle ölçülüyor. Her taraftan fenomen aday adayları çıkıyor. Takip ediyor ya da es geçiyoruz. İşte karşımızda 7 aylık yeni fenomenimiz...

7 aylık bebek saçlarıyla fenomen oldu

Henüz 7 aylık

Henüz 7 aylık

Fenomen olmanın en önemli koşulu sosyal medyayı doğru ve etkin kullanmak. Sosyal medyadan kastımız elbette daha çok Instagram. Malum, görsellik her şeyin önünde geliyor. Japonya'da yaşayan bir ailenin 7 aylık bebekleri de fenomen olma kriterlerini sağlam bir şekilde karşılıyor. Nasıl mı?

3 kişiye saç olur!

3 kişiye saç olur!

Elbette doğal yeteneği sayesinde... Hepimiz saçlı doğuyoruz, sonra bu saçları döküyoruz ve bu şekilde yaş almaya başlıyoruz. Instagram'daki 'BabyChanko' hesabında karşımıza çıkan Japon bebeğin saçları ise bir hayli enteresan. Kafadan 3 kişinin saçları onda mevcut. Bu şekilde dünyaya gelmiş üstelik!

94 bin takipçisi var

94 bin takipçisi var

Bebeğin anne ve babası tarafından yönetilen Instagram hesabının, hesap yeni açılmasına rağmen tam 94 bin takipçisi var. Tam 94 bin kişi 7 aylık Japon bebeğin orman gibi saçlarını bebeğin farklı mimikleriyle görmek için takipte, tetikte. Kız çocuğunun ailesi ise çocuklarının saçlarını inatla kesmiyor ve hatta kesmeyi düşünmediklerini söylüyor.

Belki de Rapunzel gibi olacak

Belki de Rapunzel gibi olacak

Sonuçta o da büyüyecek ve belki Rapunzel gibi uzun saçlara kavuşacak ve yine konuşulmaya devam edecek. Ya da belki ergenlik çağına geldiğinde saçları aşırı derecede dökülecek. Ama bu fotoğraflar hep akılda kalıcı. Kısa bir süreliğine bile olsa insanların dikkatini çekmeyi başardı mı? Evet. Uzun vadeli planlar, programlar yapmaya gerek yok.

Zaman meselesi...

Zaman meselesi...

Fenomen olmanın ne kadar kolay olduğunu görüyorsunuz işte. Hepsi bu kadar. Sizdeki farklılığı olabildiğince doğrudan, direkt şekilde yansıtın ve bekleyin. İnsanlar sizden vazgeçene kadar ilgi görmeye devam edeceksiniz. Ondan sonrası ise zaman meselesi. Hayatın akışına karşı çıkamıyoruz, o zaman kanıksamaya ve yaşamdan keyif almaya bakmak gerekiyor...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak