Ankara

Yerel Haber
26 Ağustos 2017 - 13:01

7. Sınıf Öğrencisi, Türkiye'nin İlk Dijital Beceri Bursunu Kazandı

IHA

Beştepe Okulları’nda 7. sınıfta okuyan Nazmi Güler, büyük bir başarıya imza attı. Arduino tasarımı konusunda başarı kaydeden Güler, Türkiye’nin ilk ’Dijital Beceri Bursu’nu kazandı.
’Dijital Beceri Bursu’, Türkiye’de ilk kez Beştepe Okulları tarafından sağlanıyor. Yaptığı başvuru sonucu burs almaya hak kazanan Nazmi Güler, teknolojik alanda projelere imza atacak. 7. sınıf öğrencisi Nazmi Güler, arduinonun teknolojik aletlerin test aşamasında kullanıldığını belirterek, "Diyelim ki evde gaz kaçağı var bu aletle evdeki gaz kaçağını tespit edecek bir mekanizma yapabiliriz. Neler yapılabileceğini göstermek için proje hazırladım. Bu proje arduinonun başlangıçlarında yapılan en kolay kodlamalardan biridir. Arduinonun bir programı vardır. Arduino programında bunu kendiniz programlarsınız" dedi.


Beştepe Okulları Anadolu Lisesi Müdürü Metin Balkaya ise, Türkiye’de ilk kez dijital beceri bursu almaya hak kazanan ismin Nazmi Güler olduğunu ifade etti.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

1°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.