70 yaşındaki Tayvanlı adam Pokemon Go'da tarih yazıyor

Birkaç yıl önce gerek dünyayı gerekse Türkiye'yi etkisi altına alan Pokemon Go çılgınlığı hâlâ akıllarda. Bilhassa gençlerin işini gücünü bırakıp Pokemon avcılığına soyunduğu furyada ne şahanelikler, ne gariplikler yaşanmıştı hatırlarsınız. İşte bu çılgınlık inatla devam ediyor. Sizleri 70 yaşındaki Tayvanlı Chen Sanyuan'la tanıştıralım...

70 yaşındaki Tayvanlı adam Pokemon Go'da tarih yazıyor

Pokemon Go fanatizmi

Pokemon Go fanatizmi

'Pokemon Go' bir oyundu, oynandı ve bitti. En azından biz öyle sandık. Halbuki her oyunun müptelaları var. 2000'li yılların başında popüler olan menajerlik oyunları hâlâ birileri tarafından aynı ilgiyle, heyecanla oynanmaya devam ediyor.

Pokemon Go da tıpkı menajerlik oyunları gibi. Seveni çok seviyor. Tayvan'da yaşayan Chen Sanyuan, belki de dünya üzerindeki en fanatik Pokemon Go'cu...

Bir taşla iki kuş

Bir taşla iki kuş

Bisikletine tam 9 akıllı telefon yerleştiren Chen amca, gün içerisinde müsait olduğu her an hem bisiklet sürerek spor yapıyor hem de Pokemon Go oynayarak avcılığına devam ediyor. Bir taşla iki kuş. Ülkesindeki ana akım medya tarafından keşfedilen adam kısa sürede uluslararası çapta popülerlik elde etti.

Torunu sayesinde sevmiş

Torunu sayesinde sevmiş

"Pokemon Go bağımlısı" diyebileceğimiz adam bu oyunu nasıl keşfetmiş peki sizce? Hemen söyleyelim, torunu sayesinde! Torununun bu oyunu çılgınlar gibi sevmesinden ötürü ağabeyimiz "Aaa" demiş. "Torunum bu oyunu seviyorsa ben de severim" diye kendince bir mantık yürütmüş ve bir de bakmış oyunun bağımlısı olmuş.

Mutlu ve huzurlu olmak

Mutlu ve huzurlu olmak

Peki Chen amcanın planı ne? Akıllı telefonların sayısını 15'e çıkartmak ve aynı anda 15 telefonla Pokemon Go keyfi yaşamak. Müthiş bir kafa. Adam 70 yaşında ve hayali mutlu olmak. Mutlu olduktan sonraki hedefi de daha da çok mutlu olmak. Yıllarca çalışıyorsunuz, didiniyorsunuz ve tek amacınız büyüyünce yani yaşlanınca huzurlu olmak.

"Keşke ben de o kafayı yaşasam"

"Keşke ben de o kafayı yaşasam"

Chen Sanyuan yadırganamaz, Chen Sanyuan "Ne garip adam" diye ötekileştirilemez. Bu hayata kimse kazık çakmadı. Her canlı bir gün ölümü tadacak. E haliyle geriye de mutlu, huzurlu olmak kalıyor. Ne güzel Chen Bey kendince bir yöntem bulmuş.

Onun hakkında "Yaşından başından utan be amca" diye düşünmek yerine "Keşke ben de onun yaşadığı kafayı yaşasam" demek daha doğru. Yanlış olan o değil biziz!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak