13.07.2018 01:30 | Son Güncelleme:
Haber Merkezi

8 can sulara gömüldü

Aşırı sıcaklar nedeniyle artan boğulma vakalarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Ordu’da denize giren Yeliz Düzgün (32), yeğeni Begüm Karaman (10) ile yakınları Ekin Düzgün ile Özenç Düzgün boğulma tehlikesi geçirdi. Çevredekilerin çabası sonucu Ekin Düzgün ve Özenç Düzgün kıyıya çıkarıldı, ancak Yeliz Düzgün ve yeğeni boğularak can verdi.

Akyazı sahilinde denize giren Emrecan Arslan (16), bir süre sonra çırpınmaya başladı. Çevredekiler tarafından denizden çıkarılarak genç yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Ankara’dan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine tatile gelen Vildan ve kızı Zehranur Adıgüzel, denize girmek için plaja gidip, Tuzla mevkiindeki halk plajına gitti. Burada suya giren küçk kız bir süre sonra çırpınmaya başladı. Olayı fark eden tatilciler tarafından denizden çıkarılan Zehranur’a ilk müdahale sahilde yapıldı. Ardından Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Adıgüzel, doktorların tüm müdahalesine karşın yaşamını yitirdi.

2 kardeş boğuldu

Diyarbakır’da DSİ’ye ait sulama kanalaına gelen kardeşlerden Selman Kızılçiçek (18) iddiaya göre, dengesini kaybedip, kanala düştü. Kardeşinin kanalda sürüklendiğini fark eden Fırat Kızılçiçek (40) de hemen suya atladı. İki kardeş boğularak can verdi. Giresun’da da Furkan Memiş (7) hayatını kaybetti.

Havuzda can verdi

Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı İncekum mahallesindeki bir otelde ailesiyle tatil yapan Rus Milausha Salikhova (54), önceki gün girdiği otelin havuzunda boğuldu.

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0