01.08.2010 10:00 | Son Güncelleme: 01.08.2010-17:20
Ferhat AKGÜN/TEKİRDAĞ, (DHA)

8'inci kattan atlayan üniversiteli kız kurtarılamadı

TEKİRDAĞ'da sevgilisiyle yaşadığı sorun nedeniyle 8'inci kattan atlayan ve Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek’in geç kaldıkları için azarladığı sağlık ekiplerince ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Çisil Akyüz kurtarılamadı.

Annesi Sevil Vardarlı ile babası Muharrem Akyüz'ün boşanmasının ardından sıkıntılı günler geçiren 9 Eylül Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı 2'inci sınıf öğrencisi Çisil Akyüz, iddiaya göre 2 gün önce İzmir’deki Çağrı adlı erkek arkadaşı tarafından da terk edildi. Bunun üzerine bunalıma giren Çisil, annesi ve ablasının evde olmadığı sırada oturdukları Yüzüncü Yıl Mahallesi Batı Sokak üzerindeki 8 katlı Murat Sitesi C Blok’un çatısına çıktı. Çevredekiler ise durumu polise bildirdi. Burada Çisil Akyüz kendisini terk eden sevgilisi Çağrı ile son defa telefonla görüştü. Telefonu kapattıktan sonra çatıya koyan Çisil, polisin tüm ikna çabalarına rağmen kendisini boşluğa bıraktı. Yere çakılan genç kız ağır yaralandı. Bu sırada çağrılan ambulansın hala gelmesesi üzerine vatandaşlar 112 Hızır Acil Servisi’nde telefona bakan görevliye tepki gösterdi.

‘ALLAH BELANIZI VERSİN’

Olay yerinde bulunan polis ekipleri durumu Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek’e bildirdi. Bunun üzerine 2 oğlu ve üniversite 2'inci sınıfa giden 19 yaşında bir kızı bulunan Tekirdağ Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek hemen olay yerine geldi. Yerde genç kızı kanlar içinde gören Çelikbilek, sağlık ekiplerini göremeyince çılgına döndü. Telsizle polis haber merkeziyle konuşan Çelikbilek, “Ağzımı bozacağım oğlum, nerede oğlum bunlar nerede? Allah belasını versin bunların nerede bunlar?” diye tepki gösterdi. Haber merkezindeki görevli ise, “Sayın müdürüm sanayi caddesi üzerinde olduklarını bildiriyorlar” dedi. Bir süre sonra ise ambulans sitenin önüne geldi. Ambulansın yanına giden Necdet Çelikbilek, görevlilere “Neredesiniz be neredesiniz, Allah belanazı versin” diye tepki gösterdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle

ANNENİN FERYADI

Kızının intihar ettiğini duyarak olay yerine gelen anne Sevil Vardarlı, yerde kanlar içinde yatan kızını görünce fenalık geçirdi. Göz yaşlarına boğulan anne, “Hayır olamaz. Kızım, yavrum. Gitti kızım. Olamaz Allah'ım” diye feryat etti. Sağlık ekiplerinin ilk müdehalesinin ardından ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Çisil Akyüz yapılan tüm müdehalerere rağmen gece saatlerinde yaşamını yitirdi.
Soruştarmayı yürüten polis ekipleri ise Çisil Akyüz'ün arkadaşlarının ifadesine başvurdu. Arkadaşları, genç kızın 2 gün önce İzmir’deki erkek arkadaşından ayrıldığını doğruladı.

SAĞLIK MÜDÜRÜ: GECİKME YOK

Vatandaşlar, ambulansın 25 dakikada geldiğini öne sürerken, bu iddiayı kabul etmeyen Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Uğur Çağlayan, “Ambulans geç kalmadı. Kayıtlarımıza göre 9 dakikada gelmiş. Bu süre normal bir süre. 9 dakika geç bir zaman değil. Polis ekipleri bizim ekiplerimizi ‘biz kendi aracımızla götüreceğiz’ diyerek yanıltmış. Daha sonra ekip tekrar çağırılmış. O yüzden bir aksama oldu” dedi.
Olayla ilgili soruşturma sürerken, Çisil Akyüz’ün bugün toprağa verileceği bildirildi.  

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0