Bingöl

Yerel Haber
08 Mart 2018 - 20:52

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

BİNGÖL (AA) - Bingöl Üniversitesi Genç Kızılay Kulübü üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla üniversitedeki kadın akademisyen, çalışan ve öğrencilere karanfil dağıttı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun, Kadın Koordinasyon Merkezi Müdürü Yrd. Doç Nur Özlem Kılınç ve Kulüp Başkanı felsefe öğrencisi Abdullah Toprakoğlu ve öğrencilerle, kampüsteki birimleri dolaşarak kadınlara çiçek dağıttı.

Kadınlarını gününü kutlayan Prof. Olgun, böylesi güzel ve anlamlı bir günde öğrencilerle kadınlara çiçek vermenin ayrıcalığını yaşadıklarını belirtti.

Bingöl Üniversitesi Genç Kızılay Kulünü Başkanı Toprakoğlu da kadınların hayatın her alanın da yer aldığını belirterek, şunları söyledi:

"Aileden başlayarak hayatımızın her yerinde ve her anında, sevgileri, emekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren kadınlarımızın, gününü tebrik ediyorum.

Kendi tarihi ve kültürel birikimimiz ışığında, yanlışları düzelterek, eksikleri tamamlayarak, üniversitemizde kadının her alanda varlığını güçlendirecek adımları hep birlikte atmamız gerekiyor."

BingölYerel Seçim Sonuçları

Bingöl Hava Durumu

2°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.