Muş

Yerel Haber
08 Mart 2018 - 19:57

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

MUŞ (AA) - Kentte "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla program düzenlendi.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı üyeleri Muş Sanayi ve Ticaret Odası (MTSO) konferans salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülay Samancı, 15 Temmuzda verdikleri vergilerle alınan tank ve tüfeklerin düşmanlara karşı kullanılması gereken silahların milletin bağrına yöneltildiğini söyledi.

"Onların teneke yığınına karşı bu milletin çelik gibi yüreği olup onlara, orada nasıl bir ders vereceğini bunlar akıllarına bile getiremediler." diyen Samancı, şöyle konuştu:

"ABD'nin PKK, PYD'ye tırlar dolusu silah gönderdi. Özellikle mazlumların yanında her zaman bulunduğumuz için Suriye'de uluslararası alanda sürekli onların haklılığını, bu süreci demokratik ve barışçıl bir çözümle sonuçlanabilmesi için dile getirdik. Amerika'nın Suriye'de 20 üssü var."

15 Temmuz kahramanlarından Şerife Boz da "Vatanını, milletini, bayrağını ve ezanını çok seven bir Anadolu kadınıyım. Vatan benim için ana, baba, kardeş ve her şeydir. Annesiz, babasız yaşanır ama vatansız asla yaşanmaz." dedi.

Programda, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya ve AK Parti İl Başkanı Rahmettulah Yaktı da birer konuşma yaptı.

MuşYerel Seçim Sonuçları

Muş Hava Durumu

4°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.