9 şişe su için 1000 dolar ödediler

Hayat iniş ve çıkışlarla dolu. Sürprizlere gebe. Eksiler de artılar da hayatın bir parçası. Bunu kabullenmeyen ya da kabullenmek istemeyenler ise şansını bir hayli zorluyor. Ve ortaya birbirinden garip olaylar çıkmasına sebebiyet veriyor. İşte son örnek: Singapur'da yaşayan iki kadın daha şanslı olabilmek için fena halde kazıklandılar...

9 şişe su için 1000 dolar ödediler

"Eğer kötü şeyler yaşamışsanız..."

"Eğer kötü şeyler yaşamışsanız..."

Her şey Singapur'da yaşayan bu iki kadının başlarına gelen kötü şeyleri, kötü şansı yok etmek için çareyi 'okunmuş su'da aramalarından dolayı yaşandı. Bu iki kadın, kapılarını tıklatan ve "Eğer başınıza kötü şeyler geldiyse size şans getirmesi için bu sulardan alın" diyen adama inandılar.

Afiyetle suları içtiler

Afiyetle suları içtiler

Ve elbette hayatlarının hatasını yaptılar. Kendilerine iyi şans getireceğine inandıkları şişe sulardan tam 9 (yazıyla dokuz) adet satın alan kadınlar afiyetle bu sulardan içtiler ve sonuçları beklediler.

Şikâyetçi oldular

Şikâyetçi oldular

Sonuç elbette hüsran ve fiyaskoydu. Şaşırdık mı? Tabii ki hayır. Doğal olarak da bu iki kadın soluğu poliste aldı. 1000 dolar ödediklerini ve kandırıldıklarını belirterek adını bile bilmedikleri adamdan şikâyetçi oldular.

İnsanın üzülesi geliyor

İnsanın üzülesi geliyor

Olay Asya basınına yansıdı ve bir anda sosyal medyayı salladı. Kadınların isimleri açık açık belirtilmese de fotoğraflarına rastlamak mümkün. İnsanın üzülesi gelse de "Canım onlar da inanmasalarmış, bu kadar saf da olunur muymuş?" diyesi geliyor.

İşte bunlar hep korunmasızlıktan

İşte bunlar hep korunmasızlıktan

Üzülerek belirtmeliyiz ki, evet, insanlar kötü şeyler yaşadıktan sonra o kadar korunmasız oluyor ki doğal olarak bu 'saf insan' hareketleri içerisine giriyor. Akıl ve mantığı ne olursa olsun elden bırakmamak lazım...

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak