13.07.2017 20:24 | Son Güncelleme:
AA

9 yıldır kayıp kadının öldürüldüğü ortaya çıktı

İzmir'in  Selçuk ilçesinde, 9 yıl önce kaybolan kadının, gönül ilişkisi olduğu ileri sürülen kişi tarafından öldürülüp zeytinlik alana gömüldüğü ortaya çıktı. Zanlının gösterdiği alanda yapılan kazı çalışmasında, kemik parçaları, saç  kalıntıları, kadın kıyafeti ve terliği bulundu. Suçunu itiraf eden zanlı  tutuklandı

İzmir'in Selçuk ilçesinde, 9 yıl önce kaybolan bir  kadının, gönül ilişkisi olduğu ileri sürülen kişi tarafından öldürülüp zeytinlik  alana gömüldüğü ortaya çıktı. 

İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro  Amirliği ekipleri, kayıp şahıs dosyalarının tekrar incelenmesi kapsamında 17  Eylül 2008'de yakınlarınca kaybolduğu bildirilen Ümmü Özkan'ın (47) dosyasını  yeniden açarak çalışma başlattı.

Kurulan özel bir ekip, 9 yıl önceki dosyayı inceledikten sonra o  döneme ait telefon kayıtları ve tanık ifadelerini tekrar almak için harekete  geçti.

Olayla ilgili bilgisi olduğu değerlendirilen 84 kişinin yeniden  ifadesini alan ekipler, ifadeler doğrultusunda aşçı olan Ümmü Özkan'ın çalıştığı  iş yerinde servis şoförlüğü yapan A.T. (48) ile gönül ilişkisinin bulunduğunu  belirledi.

Yapılan çalışmalar sonucu kaybolduğu gün Özkan'ın A.T. ile buluşacağı  tespit edildi.

Operasyon düzenleyen ekipler, 9 yıl önce de ifadesi alınan ve serbest  bırakılan A.T'nin yanı sıra olayla ilgisi olduğu değerlendirilen H.T. (47) ve  İ.K'yi (35) gözaltına aldı.

Zeytinlik alana gömdüğünü itiraf etti

Şüphelilerin telefon kayıtları incelendi, kokuya duyarlı dedektör  köpek yardımıyla adreslerinde ve araçlarında arama yapıldı.

Şüphelinin ve bilgisine başvurulan 84 kişinin ifadelerinin çelişkili  olduğunu saptayan ekipler, A.T'yi çapraz sorguya aldı. Çapraz sorguda, teknik ve  fiziki takip sonucu oluşturulan soruları yanıtlayamayan A.T, Ümmü Özkan'ı  öldürdüğünü itiraf etti.

Zanlının ifadesinde, Özkan ile olay günü akşam saatlerinde buluşarak  Ağbuhayat mevkisine gittiklerini, Özkan'ın kendisinden eşini terk etmesini  istediğini, bu nedenle tartıştıklarını ve otomobilde bulunan silahla Özkan'ı  öldürüp, aynı bölgedeki zeytinlik alana cesedi çöp poşetiyle gömdüğünü söylediği  öğrenildi.

Kemik ve kıyafet parçalarıyla kadın terliği bulundu

Zanlının ifadesi doğrultusunda, savcılıkça zanlının gösterdiği  zeytinlik alanda 2 iş makinesiyle kazı çalışması yapıldı.

Kazıda kemik parçaları, saç kalıntıları, kadın kıyafeti ve terliği  bulundu. Zanlının olayda kullandığını iddia ettiği av tüfeği de incelenmek üzere  kriminal laboratuvarına gönderildi.

Zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından, "tasarlayarak öldürme"  suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer iki şüpheli serbest bırakıldı.


 

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 1Şaşkınım
  • 1Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 1Üzgünüm
Toplam Oy5
Etiketlerİzmircineyet