05.09.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 05.09.2018-1:30 A-A+

90’LARIN YILDIZI SONUNDA GERİ DÖNDÜ!En kötü huylarımdan biri, her şeyin daha naif ve içten yaşandığı geçmiş yıllara özlemimden dolayı bugünün dünyasına ayak uydurmakta zorlanışım olsa gerek! Özellikle benim yaş grubumda böyle hisseden çok kişi var. Dünyaya geldiğim 80’li yılları da hasretle anıyorum ama 90’lar benim için bambaşkaydı.

 Şarkı söylemeye olan büyük hevesimle o zamanlar zirve yapan Türk pop müziğini de yakından takip ederdim. Sevdiğim sanatçının kasedi çıktığında, ilk alanlardan olmak için müzikmarketin kapısında sıra beklemek ne büyük heyecandı. Ah o kasetleri teybe taktığım anların keyfi yok mu! Gel de özleme... Bir tıkla her şeye ulaşmak mümkün olmadığından, böyle şeyler insana uzun zaman büyük mutluluk yaşatırdı. O günlerin büyüsü ulaşılmazlıktı belki de...

Hem sanatı hem kalbi pırlanta

90’lı yıllarda hayranlıkla takip ettiğim sanatçılardan biriydi Ayşen... Bütün şarkılarını severek dinlerdim, modern tınısı ve sıra dışı klibiyle büyük sükse yapan ‘Nerdesin’e ise ayrı bayılırdım. Sonraki zamanlarda sahne çalışmalarına devam etti ama şarkı yayınlamadı. 2000’lere geldiğimizde, 90’ların çok sevdiğim yıldızıyla tesadüfen tanıştım, ballıyım vesselam! Sevgili Behzat Gerçeker, şan dersi almam için beni ona yönlendirmişti, o dönem ENBE ile birlikte çalışıyorlardı. Ders için aradığım Ayşen’in 90’ların efsane Ayşen’i olduğunu görünce, nutkum tutulmuştu, hiç unutmam!

 Zaman içinde sadece sesinin ve sanatının değil, kalbinin de pırlanta gibi olduğunu gördüm, hayatımın vazgeçilmez dostlarından biri haline geldi. İyi gününde seninle sevinen, kötü gününde üzülen, en ufak ihtiyacında koşarak gelen dost bulmak ne zordur! İşte Ayşen öyle...

Tanıştığımız ilk günden bu yana, özellikle de eşi Kemal Şimşekyay’la ürettikleri şarkıların art arda hit olduğu son yıllarda ona, “Haydi, bir şarkı da kendine yap, sesini çok özledik” dedim durdum.

Bunlar var ya bunlar!

 Kendisini sevenleri epey bekletti ama aylar süren yoğun bir çalışmanın ardından sözü kendisine, müziği Şimşekyay’a ait şarkısı ‘Bunlar Var Ya’ ile yaptığı muhteşem dönüş beklediğimize fazlasıyla değdi. Parçayı dinlediğim anda o kadar bayıldım ki, “Bir an önce herkes duymalı” diye beklerken günler geçmek bilmedi! Kendim şarkı çıkarıyor olsam, daha fazla heyecanlanamazdım.

Suratına tükürsen “Yarabbi şükür” diyen, alttan alınca tepene çıkan, yani günümüzde sayısı epey çok olan insanları anlattığı şarkıyla hem fena coşuyorum hem de içimin yağları eriyor. Terapi gibi!

 Erdi Sevinç imzalı klip ve Mustafa Sarıkaya’nın çektiği fotoğraflarda ben de bir ilki yaşadım dostlar! Zeynep Mansur’la birlikte Ayşen’in styling’ini yaptık, yıllar sonra gelen ilk şarkısında ekibin bir parçası olmak benim için çok anlamlı.

Demet Akalın’dan Murat Boz’a, İrem Derici’den Ece Seçkin’e kadar birçok isme hit şarkılar yapan Ayşen, ‘Bunlar Var Ya’yla bu kez kendisi fırtına koparacak,           eskiden yaptığı gibi!

 

 

Bilgi YarışmasıKremlin Sarayı hangi ülkenin simgesidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.