Gündem
04.10.2017 - 16:14 | Son Güncelleme: 04.10.2017-16:17

97/4 askerlik yerleri belli oldu mu? Kasım Celp dönemi

Kasım celp döneminde askere gidecek olan kısa ve uzun dönem asker adayları askerlik yerlerinin ne zaman belli olacağını merak ediyor. Kasım celp döneminde askere gidebilmek için tecilini bozduran binlerce aday 97/4 askerlik yerlerini merak ediyor. Peki 97/4 askerlerin birlikleri ne zaman belli olacak?

Sitene Ekle

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yılda dört kez gerçekleştirilen askere alma işlemi Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım olmak üzere toplam dört dönemde gerçekleştiriliyor. Kasım Celp döneminde askere gidebilmek için Mayıs sonunda alınmaya başlayan başvurular 31 Ağustos tarihinde sona erdi. Bu sene 97/4 tertiplerinin buluşacağı Kasım celp dönemine kısa bir süre kala vatandaşlar askerlik yerlerinin ne zaman belli olacağını merak ediyor.

97/4 ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

97/4 Kasım celbinde askere gidecek olan adayların askerliğin ilk aşaması olan acemi askerlik işlemlerini gerçekleştireceği şehir ve birlikler 15-21 Ekim tarihleri içerisinde açıklanacak. 97/4 askere gidecek olan adaylar e-devlet üzerinden askere gidecekleri yerleri sorgulayabilecek.

97/4 ASKERLER HANGİ TARİHLERDE ASKERE GİDECEK?

Kasım celp dönemi için askerlik yerleri ekim ayının üçüncü haftasında açıklanacak. Askerlik yerleri açıklandıktan sonra kişilerin A grubu veya B grubu mu olduğu da aynı zamanda belirlenecektir. %90'a yakın bir grubun A grubunda yer alacağı askerler acemi birliklerine 3-8 Kasım tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. B grubu olan askerler ise %10'luk bir dilimi kapsayacaktır. B grubu ise Aralık ayının ilk iki haftasında acemi birliklerine teslim olacaklardır.


Bilgi YarışmasıAtatürk'ün naaşı Anıtkabir'den önce nerde bulunuyordu?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Hangisi "Misak-ı Milli" ifadesinin Türkçe karşılığıdır?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX