MİLLİYET.COM.TR TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK, AVRUPA’NIN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK HABER SİTESİ

30°C şimdi

İSTANBUL
ED20°C
EY30°C
Şehir Seç
İşte internetin yeni
fenomeni!

Ege sahillerinde mani söyleyerek satış yapan pamuk helvacının görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi görüyor. İnternet fenomeni pamuk helvacı, manileri ile plajda güneşlenenleri adeta gülmekten kırıp geçiriyor.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde uzun yıllardır pamuk helva ve elma şekeri satıcılığı yapan Durali Okşaş, satış amaçlı söylediği esprili manilerle sahillerde büyük küçük herkesin ilgisini çekiyor. Okşaş’ın satış sırasında mani söylerken çekilen videoları ise internetten on binlerce izleyici bulabiliyor.

Zeytinli Mahallesi Altınkum Plajı’nda satış yapan ve kumsalın aranan isimleri arasında bulunan Durali Okşaş, “14 yaşından bu yana bu sahillerde kağıt helva, pamuk şeker, elmalı şeker satmaktayım. İşimi severek yapıyorum. Halkta beni çok seviyor. Burada vatandaşlar ile abi, kardeş bacı gibiyiz. Manileri kendim, millet ile beraber diyalog kura kura, konuşa konuşa yapıyoruz. Hazır cevaplıyım. İnsanın ağzından çıkarken ben onun cevabını veririm. O şekilde burada şaka, gırgır bol” dedi.

Sahilde bu ilginç satışı gülerek ve büyük bir keyif ile izleyen vatandaşlar, “Şekerci süper bir insan. Çok akıllı. Manileri harika Şeker alacağımız yoktu şeker de aldık” dediler.

Durali Okşaş uzun yıllardan bu yana maniler ile satış yaptığını, bu yöntem ile kazandıkları ile 3 çocuğunu üniversitede okuttuğunu ve ayrıca bir çocuğunu da evlendirdiğini ifade etti.

Yerel Haberler

Özellikle yükselen burcunuzu okumalısınız

Mücadele ve savaş gezegeni Mars bu haftaya damgasını vuruyor.

Herkes Cennete gitmek istiyor ama kimse ölmek istemiyor

Hikaye bu ya, yoksul bir oduncu varmış. İş bir yandan, yaş bir yandan zavallı adamın belini bü...

Devamını oku »
KPSS 2017/1 yerleştirme sonuçları belli oldu!

KPSS 2017/ tercih ve yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden...

Üniversite tercihleri nasıl yapılır? LYS tercihlerinin bitiş tarihi...

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Baraj puanını geçen adaylar...