MİLLİYET.COM.TR TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK, AVRUPA’NIN ÜÇÜNCÜ BÜYÜK HABER SİTESİ

29°C şimdi

İSTANBUL
ED20°C
EY29°C
Şehir Seç
İşte internetin yeni
fenomeni!

Ege sahillerinde mani söyleyerek satış yapan pamuk helvacının görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi görüyor. İnternet fenomeni pamuk helvacı, manileri ile plajda güneşlenenleri adeta gülmekten kırıp geçiriyor.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde uzun yıllardır pamuk helva ve elma şekeri satıcılığı yapan Durali Okşaş, satış amaçlı söylediği esprili manilerle sahillerde büyük küçük herkesin ilgisini çekiyor. Okşaş’ın satış sırasında mani söylerken çekilen videoları ise internetten on binlerce izleyici bulabiliyor.

Zeytinli Mahallesi Altınkum Plajı’nda satış yapan ve kumsalın aranan isimleri arasında bulunan Durali Okşaş, “14 yaşından bu yana bu sahillerde kağıt helva, pamuk şeker, elmalı şeker satmaktayım. İşimi severek yapıyorum. Halkta beni çok seviyor. Burada vatandaşlar ile abi, kardeş bacı gibiyiz. Manileri kendim, millet ile beraber diyalog kura kura, konuşa konuşa yapıyoruz. Hazır cevaplıyım. İnsanın ağzından çıkarken ben onun cevabını veririm. O şekilde burada şaka, gırgır bol” dedi.

Sahilde bu ilginç satışı gülerek ve büyük bir keyif ile izleyen vatandaşlar, “Şekerci süper bir insan. Çok akıllı. Manileri harika Şeker alacağımız yoktu şeker de aldık” dediler.

Durali Okşaş uzun yıllardan bu yana maniler ile satış yaptığını, bu yöntem ile kazandıkları ile 3 çocuğunu üniversitede okuttuğunu ve ayrıca bir çocuğunu da evlendirdiğini ifade etti.

Yerel Haberler

Yeni bir döngü başlıyor

Yan yana gelen Güneş ve Mars önümüzdeki sürece ışık tutuyor

Erkeğin pin kodu çözülüyor mu?

İlişkiler hakkında sorular hiçbir zaman son bulmayacak. Özellikle kapalı bir kutu gibi davrana...

Devamını oku »
KPSS 2017/1 yerleştirme sonuçları açıklandı!

KPSS 2017/ tercih ve yerleştirme sonuçları... Kamu Personel Seçme Sınavı'na göre bazı..

2017 Üniversite tercihleri ne zaman bitiyor?

Üniversite tercih işlemleri devam ediyor. 18 Temmuz'da başlayan Üniversite tercih işlemleri..