Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in İlluminati üyesi olduğu iddia edildi

Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Estonya'da gerçekleştirdiği görüşme sırasında yaptığı alışılagelmiş el hareketlerinin aslında bir tür İlluminati simgesi olduğu öne sürüldü.
Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in İlluminati üyesi olduğu iddia edildi

Estonya'nın Tallinn kentinde Avrupa liderleri için düzenlenen etkinlikte bir araya gelerek yemek yiyen Angela Merkel ve Emmanuel Macron görüşmesinde Macron, gizemli el işaretleri yaparken görüntülenmişti.

Bugün de Angela Merkel, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May'in karşısında benzer el ve kol hareketlerini yaparken kamerala yansıdı.

Angela Merkel'in ellerini elmas biçiminde kavuşturması komplo teorisyenlerince şansölyenin İlluminati üyesi olduğu yorumlarına sebep oldu.

Dünyadaki tüm hükümetleri gizli bir perde ardından yönettiği ve çok ünlü isimleri de içerisinde bulundurduğu iddia edilen gizemli örgüt İlluminati'nin 'Yeni Dünya Düzeni' adı verilen tek dünya hükümeti projesi olduğu öne sürülüyor.

İlluminati'ye üye olan kişilerin birbirlerini tanıyabilmesi için bazı gizli el işaretleri ile iletişim kurduğu ve bu sayede kendini tanıttığı söyleniyor.

David Icke adlı komplo teorisyeni iddiaları bir adım öteye götürerek örgüte üye olan kişilerin aslında uzaylı olduğunu fakat insan kılığına girerek aramızda dolaştığını ifade ediyor.

Almanya Şansölyesi'nin sık sık elmas biçimindeki el işaretini yaptığını bilmeyen yok. Bu işaretin bir tür mason sembolü ve İlluminati simgesi olduğu iddia ediliyor.

El işaretleri her zaman igi odağı olan Almanya Şansölyesi Angela Merkel ünlü elmas işaretini en son Temmuz ayında ABD Başkanı Donald Trump'la ve Prens William ve Cambridge Düşesi Kate Middleton'la da görüşürken yaptığı biliniyor.

Dünya Ekonomik Forumu ve gizemli Bilderberg toplantılarının yanı sıra G20 Zirvesi'nin de bir çeşit İlluminati toplantısı olduğu iddiaları da bulunuyor.

Komplo teorileri ile nam salmış bir internet sitesi olan illuminatiRex, elmas işaretinin örgütün en önemli 10 işaretinden birisi olduğunu yazıyor.

Dünya liderlerinin İlluminati üyesi olduğu iddiaları aslına bakılırsa çok da yeni bir vaka sayılmaz.

ABD Başkanı Donald Trump'ın da tıpkı Angela Merkel gibi bir İlluminati üyesi olduğunu iddia edenler olsa da bazıları Donald Trump'ın aslında İlluminati'ye karşı savaş verdiğini öne sürüyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu

Bu makaleye ifade bırak