Annesi ve babası bi' acayip olan 9 ünlü

Annesi ve babası bi' acayip olan 9 ünlü

Annesi ve babası bi' acayip olan 9 ünlü
Annenize ve babanıza çok yakın olmasanız bile, genel olarak kişilik ve karakteriniz üzerinde büyük bir etkisi olduğunu kabul etmelisiniz. Bugün Mola'da ünlülerin ebeveynlerinin çocukları üzerinde yarattığı etkiyi merak ettik. Favori ünlülerimizden 9 aile hikayesi topladık.

1- Uma Thurman

1- Uma Thurman
Uma Thurman 1970 yılında, çok ilginç bir ailede dünyaya geldi.

Babası Robert Thurman, Budist rahip olan ilk Amerikalıydı. Bu yüzden kızının adını Budizm'de 'mutluluk tanrıçası' anlamına gelen 'Uma' koydu.

Annesi Nena Thurman ise, eskiden Nena von Schlebrügge olarak biliniyordu. Eski bir modeldi, hippiydi ve Uma'nın babasından önce kimyager Timothy Leary ile evlenmişti. Şimdilerdeyse, ünlü bir psikoterapist.

Babası Budist inançlarının hala arkasında duruyor; hatta Columbia Üniversitesi'nde Tibet Budizmi üzerine ders veriyor.

Fotoğraf: © zimbio.com  

2- Leonardo DiCaprio

2- Leonardo DiCaprio
Oscar ödüllü Leonardo'nun adı, sanatçı Da Vinci'nin adından esinlenilerek konuldu. Geleceğin aktörünün babası, bebeği annesinin karnını, Floransa'daki Uffizi Galerisi'nde, Da Vinci'nin bir resminin yakınında tekmelediği için oğluna Leonardo adını verdi.

Leonardo daha küçücükken baba ile anne boşandı; baba evden ayrıldı. Ancak Leonardo'ya göre, bu aralarındaki ilişkiye zarar vermedi. Leonardo, her iki aileye de yakın büyüdü. Hatta babası, Leonardo'nun oyunculuk kariyerinin gelişmesi için elinden geleni yaptı.

Baba George, müstehcen içerikli popüler çizgi romanlar yazan bir karikatüristti eskiden. Bugün hala çizmeyi seviyor. Leonardo, "Babam garajında çizgi roman yazıyor. 60'lı yıllardaymışız gibi yaşıyor. Bazen bana gelen senaryoları okuyor ve bakmaya değer şeyleri gösteriyor" diyor.

DiCaprio'nun üvey annesi Peggy ile de iyi bir ilişkisi var. Babası, Leo 4 yaşındayken ikinci kez evlendi ve Peggy de haliyle onun yetiştirilmesinde aktif bir rol aldı.  

Fotoğraf: © mirror.co.uk  
 

3- Jennifer Aniston

3- Jennifer Aniston
Jennifer 1969'da doğdu. Annesi ve babası aktördü. Annesi Nancy Dow ayrıca modellik de yapıyordu. Ancak Jennifer'ın annesiyle arası iyi değil. Annesiyle karmaşık bir ilişki yaşadığı ve babasına daha yakın olduğunu birkaç kez röportajlarında anlatmıştı.

Baba John Aniston'un kariyerinin farklı olabileceğini bilmek ise ilginç: ABD Deniz Kuvvetleri'nde görev yapmış, ancak her zaman bir oyuncu olmak istemiş. Days of Our Lives dizisinde Victor Kiriakis rolüyle popüler olmuş bir dönem.

Fotoğraf: © heightline.com  
 

4- Jake Gyllenhaal

4- Jake Gyllenhaal
'Brokeback Mountain' and 'Prisoners'ın yıldızı, 1980'de ünlü bir aileye doğdu. Babası Stephen, 'Twin Peaks' ve 'The Mentalist' gibi popüler TV dizilerinin yapımcısı ve yönetmeni. Annesi Naomi Foner ise senarist.

Bu ailenin ilginç bir geçmişi var. Jake, baba tarafından köklü bir İsveçli ailenin (Gyllenhaal Ailesi) soyundan geliyor. Annesi ise Rus kökenli bir Yahudi! Parasal açıdan gayet iyi durumda olan bu ailenin, inanılmaz demokratik bir 'ebeveynlik stili' varmış. Çocuk yetiştirme yöntemleri de bir hayli garipmiş. Örneğin, Bar Mitzvah (bir Yahudi ritüeli) gereği, evinin-hayatının kıymetini bilsin ve şükran duysun diye, minik Jake'i evsizler yurdunda bırakmışlar bir süre. Yazık yahu çocuğa :)) 

Fotoğraf: © people.com  
 

5- Tupac Shakur

5- Tupac Shakur
Fenomen hip-hop sanatçılarından Tupac 1971'de doğdu. Hem ailesi hem de kendisi, radikal görüşleriyle tanınan Black Panther Party adlı devrimci bir sosyalist örgütün aktif üyelerindendi. Annesi Afeni Shakur ve babası Billy Garland, ABD'de siyahi Amerikalıların hakları için yapılan mücadelede aktif rol aldı.

Afeni Shakur zamanında 150'den fazla suçlamadan zar zor beraat etti. Sebep hep aynıydı: ABD'ye karşı komplo kurmak. Neyse ki oğlu Tupac doğmadan önce aklanmıştı. 

Oğlunun ölümünden sonra şarkılarının haklarını aldı ve 2016'da yaşamını yitirine dek, telif geliriyle hayır işleri yaptı.

Fotoğraf: © xxlmag.com  

6- Hugh Laurie

6- Hugh Laurie
'Doktor House' olarak tanıdığımız Hugh Laurie, 1959'da Oxford'da bir İskoç doktorunun ve bir ev hanımının oğlu olarak dünyaya geldi. Annesi Patricia Laurie, The London Times gazetesinde çıkan birkaç öykü yazdı. Babası William "Ran" Laurie ise, gerçek bir spor tutkunuydu. Kürek sporunda altın madalya sahibi bir olimpiyat oyuncusuydu. Aynı zamanda Cambridge'deki dünyanın en eski kürek kulüplerinden birinin üyesiydi.

Babasının ekibi birçok yarışmayı kazandı. Bunlardan en çarpıcı olanı, Londra'daki 1948 Olimpiyatları'nda altın madalya almasıydı. Babasının efsane spor kariyeri, Hugh Laurie üzerinde de etkili oldu. O da çok kürek çekti. Örneğin 1977'de British Junior Rowing Championships'in galibi oldu.

Fotoğraf: © skinoutfit.info   © cloudfront.net  

7- Jackie Chan

7- Jackie Chan
Akrobatik dövüş tarzıyla 20'nci yüzyılın aksiyon filmlerinin en popüler kahramanlarından biri olan Jackie Chan, 1954'te mütevazi bir Çinli aileye doğdu. Babası Charles ve annesi Lily, iç savaş sırasında yaşanan zulüm yüzünden Hong Kong'a taşınmak zorunda kaldılar. Jackie'nin babası, ülkenin bağımsızlığı için savaştı. Siyasi mücadelelere girdi, hatta Ulusal Devrimci Ordu'ya katıldı. Ancak İkinci Dünya Savaşı sırasında Japonlar tarafından yakalanıp hapse atıldı. Neyse ki siyasi bağlantıları sayesinde kısa sürede serbest kaldı.

Fotoğraf: © dailymail.co.uk  

8- Dustin Hoffman

8- Dustin Hoffman
Aktör Dustin Hoffman için dostları "Çok sıkı çalışıyor, Hollywood'un en çok çalışan aktörü o!" diyorlar. 1937'de Columbia Pictures'da set dekoratörü olan Harry Hoffman'ın ve tanınmış bir caz piyanisti olan Lillian Hoffman'ın oğlu olan Dustin'in ailesi çok tatlıydı. Annesi müzik için yaşadı desek yeri. Öyle ki 5 yaşından itibaren oğluna piyano dersleri vermeye başladı. Her ikisi de Dustin'in geleceğinin müzikle şekilleneceğine inanıyordu. Ancak gençliğinde Dustin geleceğe yönelik planlarını değiştirdi. Filmlerde çalışan kardeşi sayesinde film endüstrisine girdi. O gün bugündür de orada :))

Fotoğraf: © forward.com  
 

9- Kate Hudson

9- Kate Hudson
Kate Hudson 1979'da müzisyen Bill Hudson ve aktris Goldie Hawn'ın kızı olarak doğdu. Ancak anne babası boşandığı için; Goldie'nin ikinci kocası Kurt Russel tarafından yetiştirildi. Kurt ve Goldie, Overboard filmindeki rolleriyle bilinen çok yetenekli bir çift. Her ikisi de Kate'in yeteneklerinin gelişimini etkiledi.

Kate defalarca Kurt'u gerçek babası olarak gördüğünü belirtti; çünkü gerçek babası daima kendisine kayıtsız kalmış. Kurt Russell ve Goldie Hawn için 'Hollywood'un en güçlü çifi" deniyor: 30 yıldan fazla bir süredir birlikteler ve genç çiftler onlara gıptayla bakıyor. 

Fotoğraf: © closerweekly.com  
Bu makaleye ifade bırak