Ayı can derdinde, halk selfie derdinde

Kars'ta kış uykusundan uyanan ayılar, karınlarını doyurmak için Sarıkamış çöplüğüne inmeye başladı. Karslı vatandaşlarsa her zaman göremedikleri bu ilginç anlara tanıklık etmek amacıyla araçlarıyla çöplüğü ziyaret ediyorlar.

Ayı can derdinde, halk selfie derdinde

Anlam veremiyorlar

Anlam veremiyorlar

Aylardır uyuyan ve vaktin nasıl geçtiğini anlayamayan aç ayılar, karınlarını doyurmak amacıyla indikleri çöplükte yoğun ilgiyle karşılaşıyorlar. Gördükleri bu ilgi karşısında şaşkına dönen bazı ayılar, kendilerini kameraya çeken vatandaşlara şaşkın bakışlar atıyorlar.

Ünlüleri görünce verilen tepkiyle aynı değil mi?

Ünlüleri görünce verilen tepkiyle aynı değil mi?

Ayılar çöplükte beslenirken gören vatandaşlar cep telefonlarını çıkararak ayıları kameraya alıyorlar ve selfie çekiyorlar. Tıpkı ünlü birini görünce yaptığımız gibi davranan vatandaşlar, ayıları spot ışıklarına boğuyorlar.

Ailesi ve arkadaşlarıyla ayıları izlemeye geldiğini söyleyen bir vatandaş ise "Eğlenceli oluyor" yorumunda bulundu.

Aslında tehlikeli

Aslında tehlikeli

Bölgeye araçlarıyla gelen insanlardan bazılarıysa tehlikeye aldırış etmeden ayılara çok fazla yaklaşıyolar. Ayıların aç ve yeni uyandıkları için gergin olduklarını düşününce bu yaptıklarının ne kadar tehlikeli olduğu daha iyi anlaşılabilir.
 

Şehir dışından da ziyaretçileri var

Şehir dışından da ziyaretçileri var

Sırf çöplükte beslenen ayıları görmek uğruna Kars dışından bile insanlar geliyor. "Yemek yiyen ayı" görüntüsünün bu kadar rağbet görmesi, bu işi bir sektöre bile dönüştürebilir.

Bu olay neden bu kadar ilgi gördü?

Bu olay neden bu kadar ilgi gördü?

Galiba insanlar sıkılıyor. Hayatlarına renk, farklılık ve eğlence katmak istedikleri için de bu yola başvuruyolar. Nihayetinde çok uğraş gerektirmeyen, arabaya binip biraz yol giderek yapılabilen bir sosyalleşme aktivitesi.


turcel.orman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak