Azra Kohen ve yeni dizi 'Fi' hakkında bilmeniz gerekenler

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi öğrencileri olarak çektiğimiz Bi’ Kahve 2 Sohbet’e 'Fi', 'Çi', 'Pi' kitaplarının yazarı Azra Kohen konuk oldu.

Azra Kohen ve yeni dizi 'Fi' hakkında bilmeniz gerekenler

Azra Kohen ve yeni dizi 'Fi' hakkında bilmeniz gerekenler
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi öğrencileri olarak çektiğimiz Bi’ Kahve 2 Sohbet’e 'Fi', 'Çi', 'Pi' kitaplarının yazarı Azra Kohen konuk oldu.

Çekim mekanımız santralistanbul - Enerji Müzesi Kontrol Odası'nda ekiple toplandığımızda hepimizin aklında şöyle bir soru vardı. “Bir edebiyat programı çekeceğiz, acaba altından kalkabilecek miyiz?” 
 

<div>
&Ccedil;ekim mekanımız santralistanbul - Enerji M&uuml;zesi Kontrol Odası&#39;nda ekiple toplandığımızda hepimizin aklında ş&ouml;yle bir soru vardı. &ldquo;Bir edebiyat programı &ccedil;ekeceğiz, acaba altından kalkabilecek miyiz?&rdquo;&nbsp;</div>
<div>
&nbsp;</div>
Fakat, Azra Kohen bu noktada programın akışına o kadar yardımcı oldu ki… 
 
O anlatsın biz saatlerce dinleyelim moduna girdik hepimiz. 
 
Hatta ışıkları kapatıp kameralar kalksa da biz devam etsek dercesine gözlerinin içine baktık. 
 
Hayatta her konu hakkında fikri olan değil bilgisi olan bir kadın. 
 
Donanımı ve entelektüel bilgisi hakkında saatlerce konuşulabilir!

Saat 16.45 gibi sıcacık karşılaması ile geldi çekim alanına Azra Kohen. Ve söyleşimiz başladı…

Saat 16.45 gibi sıcacık karşılaması ile geldi &ccedil;ekim alanına Azra Kohen. Ve s&ouml;yleşimiz başladı&hellip;

Fragmanları dönmeye başlayan 'Fi' dizisinde bildiğiniz üzere Mehmet Günsür, Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Büşra Develi ve Berrak Tüzünataç başrolleri paylaşıyor. 

Fragmanları d&ouml;nmeye başlayan &#39;Fi&#39; dizisinde bildiğiniz &uuml;zere Mehmet G&uuml;ns&uuml;r, Serenay Sarıkaya, Ozan G&uuml;ven, B&uuml;şra Develi ve Berrak T&uuml;z&uuml;nata&ccedil; başrolleri paylaşıyor.&nbsp;

Bir balerin ve onun çetrefilli hayatının konu alındığı Fi'de, Serenay Sarıkaya "Duru" karakterini canlandırıyor.

Bir balerin ve onun &ccedil;etrefilli hayatının konu alındığı Fi&#39;de, Serenay Sarıkaya &quot;Duru&quot; karakterini canlandırıyor.

Azra Kohen : "Ülkede, Can Manay gibi bir karakteri oynayabilecek kaç kişi var ki? diye sorduğumuzda cevap belliydi.."

Azra Kohen : &quot;&Uuml;lkede, Can Manay gibi bir karakteri oynayabilecek ka&ccedil; kişi var ki? diye sorduğumuzda cevap belliydi..&quot;
Ozan Güven, dizide "Can Manay" adında karanlık bir geçmişi olan psikologu canlandırıyor.

Aynı zamanda üniversitede akademisyen olan Can Manay'ın en büyük tutkusu ise kadınlar.

Azra Kohen, Can Manay cast seçimi için: "Yapım şirketiyle oturduk, düşündük ve  "Bu ülkede Can Manay karakterini hem tipleme hem de oyunculuğuyla hakkını vererek oynayabilecek kaç kişi var? dediğimizde cevap belliydi. Ozan Güven..." diye ekledi.

Hayatının her alanında aradığı altın oranı karşısına gelen kadınlarda da arayan Can Manay, Duru ve Duru'nun hayatındaki insanların "hayatını" değiştiriyor. 

Büşra Develi, dizide "hırsın ve çalışkanlığın" vücut bulmuş hali olan Bilge'yi canlandırıyor.

B&uuml;şra Develi, dizide &quot;hırsın ve &ccedil;alışkanlığın&quot; v&uuml;cut bulmuş hali olan Bilge&#39;yi canlandırıyor.
Fi-Çi-Pi üçlemesinde "Bilge" karakteri için bize göre Büşra Develi cuk oturmuş! 

Bilge, özürlü bir kardeşi olan; babası ve kardeşiyle ilgilenmek zorundayken bir yandan da derslerde olduğu gibi gerçek hayatta da gözlemciliğini sonuna kadar kullanan, hırslı-çalışkan ve hayata mantığı ile yaklaşan bir karakter.

Kitabı okumadıysanız önümüzdeki haftalardan itibaren diziyi izlediğinizde, Büşra'nın bu karaktere ne kadar uyduğunu siz de anlayacaksınız... 

Mehmet Günsür, dizide Serenay Sarıkaya'nın canlandırdığı karaktere sonsuz aşk besleyen bir müzik hocası. 

Mehmet G&uuml;ns&uuml;r, dizide Serenay Sarıkaya&#39;nın canlandırdığı karaktere sonsuz aşk besleyen bir m&uuml;zik hocası.&nbsp;
Fi'de "Deniz" karakterini canlandıracak olan Mehmet Günsür, arkadan topladığı saçlarıyla, tarzıyla ve dış görünüşüyle bu karakter için biçilmiş kaftan olmuş.

Oyunculuğu mu?

Onu zaten tartışmaya gerek yok. Yine de, Deniz karakterini hakkı ile tüm devinimleriyle yansıtıp yansıtamayacağını 31 Mart'tan itibaren göreceğiz.

Karaktere gelirsek...

Deniz, dizide Duru karakterinin yani Serenay Sarıkaya'nın canlandırdığı balerine koşulsuz ve sonsuz aşk besleyen üniversitede bir müzik hocası.

Aynı zamanda oldukça idealist, kendi doğruları ve kendi hayat kuralları olan bir adam. Zaman zaman, Deniz'in aşkı Duru'yu ürkütse de birbirlerine oldukça bağlılar. 

Tabii, Can Manay faktörü hayatlarına girene kadar...

Azra Kohen : "2 yıldır türlü türlü şirketlerle dizi görüşmelerimiz oluyordu. Bu işe varım dememin en önemli unsuru, Pelin Diştaş oldu."

Azra Kohen : &quot;2 yıldır t&uuml;rl&uuml; t&uuml;rl&uuml; şirketlerle dizi g&ouml;r&uuml;şmelerimiz oluyordu. Bu işe varım dememin en &ouml;nemli unsuru, Pelin Diştaş oldu.&quot;
Aslında, Fi dizisi için bir anda karar verilmiş bir proje olmadığından bahsetti Azra Kohen.

Yaklaşık 2 senedir farklı farklı yapım şirketlerine, kitabın görsel bir mecraya sunulması adına teklifleri değerlendirmek için görüşmeye gittiğini söyledi.

Fi'yi bizlerle PuhuTV aracılığı ile buluşturacak olan Ay Yapım faktörü dışında, isim olarak Pelin Diştaş'ın oldukça önemli olduğunu; gerekli sözlerin verildikten sonra, kitabın da aslına sadık kalınacağı belirtilince hiçbir şeklilde para talep etmeden kitabın haklarını Ay Yapım'a vermiş Azra Kohen.

Azra Kohen’e kadronun bir araya gelişini sorduğumuzda şunları söyledi:
 

<div>
Azra Kohen&rsquo;e kadronun bir araya gelişini sorduğumuzda şunları s&ouml;yledi:</div>
<div>
&nbsp;</div>
“En başından beri birkaç karakter için aklımızda isim vardı. Bunlardan biri Ozan Güven, diğeri de Serenay’dı. Serenay, müthiş çalışkan. Sabahtan akşama kadar haftada neredeyse her gün esneme, jimnastik ve bale dersleri aldı. Onlar yetmedi, benim spor hocalarımla da görüşüp eğitti kendini.”
 

Azra Kohen ile Bi’ Kahve 2 Sohbet programında diğer konuşulanları izlemek için YouTube kanalımızı takip edin. 
 

<div>
Azra Kohen ile Bi&rsquo; Kahve 2 Sohbet programında diğer konuşulanları izlemek i&ccedil;in <a href="https://www.youtube.com/channel/UCj7DSsDTpFS0dY5rONe7iVg" target="_blank">YouTube kanalımızı</a> takip edin.&nbsp;</div>
<div>
&nbsp;</div>
Bu makaleye ifade bırak