BBC'nin yeni dizisi Gunpowder, izleyiciyi şoke etti

İlk bölümü yayınlanan Gunpowder dizisi, işkence ve infaz sahneleriyle izleyenleri şoke etti. Game of Thrones'ta Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harington'ın başrolünde olduğu 'Gunpowder' sosyal medyada öyle bir eleştiri yağmuruna tutuldu ki, kanalın yapımcısı açıklama yapmak zorunda kaldı.
 
BBC'nin yeni dizisi Gunpowder, izleyiciyi şoke etti

BBC kanalının yeni dizisi Gunpowder, işkence ve infaz sahneleriyle izleyenleri şoke etti. Gelen yoğun eleştirilerden sonra açıklama yapan kanalın dizi sorumlusu, Gunpowder'ın başında seyirciyi uyardıklarını söyleyerek diziyi ve içeriğini savundu: "O sahneler cumartesi akşamı saat 9 buçuktan sonra yayınlandı, ayrıca dizi başlamadan izleyici açık bir şekilde uyarıldı. Dizide tasvir edilen işkence ve infaz yöntemleri tamamen tarihi gerçeklere dayanıyor."

 

 

Dizi, İngiltere kralı James I’in Katoliklere zulmettiği, rahipleri ve onlara yardım edenleri katlettiği 1600’leri anlatıyor. Kral James’e yapılan suikast grubunun lideri Robert Catesby karakterini ise Kit Harington canlandırıyor. Dizi suikastın 412. yıl dönümü olan 5 Kasım 2017’de, üçüncü bölümüyle sona erecek.

İlk bölümde bağırsakların çıkarılması, kolun koparılması, kafanın kesilmesi gibi türlü vahşi sahnelere yer verildi. Sosyal medya kullanıcıları diziyi 'travmatik' buldu, bazıları ise Gunpowder'ın yeni Game of Thrones olacağını savundu. 

Siz ne düşünüyorsunuz?


 
 
 
Bu makaleye ifade bırak