Bu sezonun en iyi yerli televizyon dizileri

Yeni yayın döneminde başlayan birçok dizi kısa ömürlü oldu, kimiyse çok hızlı girdi sezona. Geçen seneden devam edenleri de katınca, hangisini izleyeceğimizi şaşırdık! Peki hangi diziler bunlar? En çok hangilerini konuşuyoruz? Takip ettiğim diziler doğrultusunda en’leri belirledim, bakalım bana katılacak mısınız? 
 

Bu sezonun en iyi dizileri yerli televizyon dizileri

Bu sezonun en iyi dizileri yerli televizyon dizileri
Yeni yayın döneminde başlayan birçok dizi kısa ömürlü oldu, kimiyse çok hızlı girdi sezona. Geçen seneden devam edenleri de katınca, hangisini izleyeceğimizi şaşırdık! Peki hangi diziler bunlar? En çok hangilerini konuşuyoruz? Takip ettiğim diziler doğrultusunda en’leri belirledim, bakalım bana katılacak mısınız? 
 

EN ÇOK REYTİNG REKORU KIRAN 
Diriliş ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

EN &Ccedil;OK REYTİNG REKORU KIRAN&nbsp;<br />
Diriliş ve Eşkıya D&uuml;nyaya H&uuml;k&uuml;mdar Olmaz
Diriliş çarşamba geceleri daima birinci çıkarken, tüm diziler arasında en çok reytingi alarak zirveden inmiyor. Bir dönem projesi olarak Diriliş için gösterilen özen, harcanan çaba kelimelerle anlatılamaz bence. Sadece Engin Altan Düzyatan’ın değil tüm oyuncuların karakterlerine hayat veriş şekli eşsiz. Kamera arkasındaki herkesin özel desteğiyle de rekoru sabit tutmayı başarıyorlar. Diriliş’i henüz tahtından indirecek bir proje gelmedi, mevcut diziler arasında da o kadar yüksek reyting alabilecek gibi gözüken yok. 
 

EN ÇOK GÜNÜNDE BİRİNCİLİĞİ OLAN
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

EN &Ccedil;OK G&Uuml;N&Uuml;NDE BİRİNCİLİĞİ OLAN<br />
Eşkıya D&uuml;nyaya H&uuml;k&uuml;mdar Olmaz
Uzun süredir hiç sekmeden salı günleri birinci oluyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın senaryosuna sürekli yeni konular eklemesi, mafya hayatını Kurtlar Vadisi'den sonra daha farklı bir açıdan ve daha açık şekilde anlatması diziyi zirveye taşıyor. Son zamanlarda Kadın ve Ufak Tefek Cinayetler ile reyting sıralamasında kapışsa da, yine de çoğunlukta tahtını kaptırmıyor.
 

EN GİZEMLİ VE ENTRİKALI 
Ufak Tefek Cinayetler 

EN GİZEMLİ VE ENTRİKALI&nbsp;<br />
Ufak Tefek Cinayetler&nbsp;
Yeni başlamış olmasına rağmen internette en çok konuşulan ve aranan dizi. Başta gençlerin, sonra tüm halkın favorilerinden biri oldu. Dizide bitmeyen entrikalar ve sürekli çözülmesi beklenen gizemler olması, ekran başından ayrılmanızı imkansız kılıyor. Kadınların birbirine karşı olan hırsı, erkeklerin bu durumu anlamaya ve ayak uydurmaya çalışması derken birçok farklı hikayeye şahit oluyoruz. Oyuncuların muhteşem performansını da es geçmemek lazım. Ufak Tefek Cinayetler kesinlikle uzun süre devam edecek.  
 

EN SAMİMİ 
İstanbullu Gelin

EN SAMİMİ&nbsp;<br />
İstanbullu Gelin
Sizi bilmiyorum ama benim favorim İstanbullu Gelin. Bir karı koca ilişkisini ancak bu kadar iyi işleyebilirlerdi. Özcan Deniz ve Aslı Enver canlandırdıkları karakterleri öyle sevdirdiler, öyle içimizden biri gibi hissettirdiler ki, cumaları iple çeker olduk. Hikayenin odak noktası Süreyya ve Faruk ama tüm ailenin yaşantısını görüyor ve her adımlarına tanık oluyoruz. İstanbullu Gelin’in ikinci sezonunu izliyoruz ama bence en az bir sezon daha devam edecek. 
 

EN SÜRÜKLEYİCİ 
Meryem

EN S&Uuml;R&Uuml;KLEYİCİ&nbsp;<br />
Meryem
Meryem’i yakından takip etmesem de etraftan aldığım yorumlara göre çok beğeniliyor. Reyting sıralamasında da bunu görmek mümkün. "Nedir bu dizide ilginç olan?" diye sorduğumda verilen cevaplar aşağı yukarı hep aynı oldu. Herkes dizinin beklenenin dışında bir senaryo izlediğini söyledi. Bambaşka bir konuyla başlayıp yine bambaşka bir konuyla bitiyormuş. Olaylar da ayrıca sürükleyiciymiş. İçinde hem aşk, hem aksiyon hem gizem barındırması ve karışık hikayeleri bir tepside sunması, bu diziyi başarılı kılan kilit nokta sanırım. Hem reytinglerden hem de çok konuşulmasından yola çıkarak, bu dizinin de uzun soluklu olabileceğini düşünüyorum.
 

EN DOKUNAKLI 
Vatanım Sensin

EN DOKUNAKLI&nbsp;<br />
Vatanım Sensin
İkinci sezonuyla izlediğimiz, geçen sezondan beri devam eden Vatanım Sensin'de Halit Ergenç ve Bergüzar Korel başrolde oynuyor. Dizinin sıkı takipçisi değilseniz bile en az 1-2 bölümünü izlemişsinizdir. "En dokunaklı" dememin sebebi, başta hepimizde milliyetçi duygular uyandırıyor olması. Yunanlılarla yaşanan mücadele boyunca tüm çarpışmaları, çelişkileri, birçok farklı duygu eşliğinde izliyoruz. En başta Halit Ergenç ve Bergüzar Korel ile ismini duyurmuş olsa da şimdi dizinin piyasaya kazandırdığı genç oyuncular da ön plana çıkıyor. 
 

EN AKSİYONLU 
Çukur

EN AKSİYONLU&nbsp;<br />
&Ccedil;ukur
Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz’in başrol olduğu Çukur'un her oyuncusu ayrı şahane. Rahatlıkla halkın her kesimine hitap ettiğini söyleyebiliriz. Aksiyonu bol ama aşk ve aileyi de içinde barındırıyor. Diziyi çok daha farklı açılardan izleyeceğimizi düşünüyor ve uzun soluklu olacağına inanıyorum.
 

EN DUYGU DOLU
Kadın

EN DUYGU DOLU<br />
Kadın
Geçen sezonun yürek hoplatan dizisi Anne’ye benzerliğiyle dikkat çekiyor Kadın. Ama tabii ki tam anlamıyla aynı değil; hatta direk Anne ile karşılaştırmak diziye haksızlık olur bence. Bu sezon yeni başlayan diğer dizilerin yaptığı gibi Anne de hayata birçok farklı açıdan yaklaşıp, bir sürü farklı hikaye anlatıyor. En önemlisi mücadeleci, ne yaşarsa yaşasın çocuklarının mutluluğu ve huzuru için kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan ve her şeye yetebilen örnek bir kadın izliyor oluşumuz.

EN AİLE DAYANIŞMALI
Bizim Hikaye

EN AİLE DAYANIŞMALI<br />
Bizim Hikaye
Shameless dizisinden uyarlama olduğu için eleştiriye maruz kalmaya çok açık bir dizi Bizim Hikaye. Ama Shameless ile karşılaştırmadan, yeni bir proje izler gibi bakarsanız ne kadar başarılı olduğunu göreceksiniz. Hazal Kaya müthiş bir oyunculuk sergiliyor, herkesin isteyeceği bir abla modelini canlandırıyor. Dizinin konusu klişe gibi gözükse de tam Türk halkına göre. Çok güçlü bir aile dayanışmasını yansıtırken hem acıyı hem tatlıyı yaşatıyorlar. Hem komedi, hem dram var dizide. 
 

EN ÇEREZ 
Dolunay

EN &Ccedil;EREZ&nbsp;<br />
Dolunay
Şöyle kafa dağıtmak istiyorsanız, romantik komedi türüne de ayrıca merakınız varsa, Dolunay izlenecek en doğru dizi. Çerez derken küçümseyerek söylemiyorum. Tam tersine hayatın tüm olumsuzluklarından bir nebze olsun uzaklaşmanızı sağlayabilecek bir hikaye anlatıyor. Daha ne kadar devam eder orası şüpheli ama bu sezon fazla romantik dizi denemesi oldu. Aralarından sağ çıkan Dolunay.
 

EN UZUN SOLUKLU 
Arka Sokaklar

EN UZUN SOLUKLU&nbsp;<br />
Arka Sokaklar
Arka Sokaklar için ne yazsam bilemiyorum. Bu listeye eklememek haksızlık olurdu. Bu cuma 459'uncu bölümünü yayınlanacak! Yıllardır devam ediyor ve ilginç bir şekilde hala çok izleniyor. Yarın öbür gün yayından kaldırılsa büyük boşluğa düşeriz bence. 459'uncu bölüme kadar gelmeyi başaran çok az dizi var Türk televizyon tarihinde. Bu gidişle daha devam edecek sanki…
 

EN ÇOK ÇİZGİSİNİ BOZAN 
Çocuklar Duymasın

EN &Ccedil;OK &Ccedil;İZGİSİNİ BOZAN&nbsp;<br />
&Ccedil;ocuklar Duymasın
Şu son birkaç bölümü izledikten sonra "Keşke Çocuklar Duymasın geri dönmeseydi" diyor musunuz siz de? Gerçekten keşke seyirciyi aptal yerine koymasalar ve dönüp dolaşıp aynı senaryoyu izlettirmeselerdi. İkinci versiyonu o kadar çok sevilmişti ki üçüncü deneme girişimi anlayışla karşılandı başlarda. Ama hatırlarda güzel kalmışken, sanki başka konu yok gibi tıpatıp aynı konuların tekrar sunulmasının ne manası vardı? Dizi yakında yayından kaldırıldığında sadece kötü bitişiyle hatırlayacağız şimdi…
 

EN AZİMLİ DİZİ 
Siyah Beyaz Aşk

EN AZİMLİ DİZİ&nbsp;<br />
Siyah Beyaz Aşk
Siyah Beyaz Aşk serüvenine kötü başlamıştı. Reytingleri çok düşüktü ve harcanacaktı. Aşırı eleştirildi. Yapımcı ve senaristler eleştirileri leyhlerine çevirdiler ve pes etmek yerine çalıştılar. Sonuç: Sosyal medyada yapılan ankette dizinin baş karakterleri Aslı ve Ferhat, ekranın en sevilen ikilisi oldu. Mesut Yar’ın da dediği gibi, Siyah Beyaz Aşk işine en istikrarla asılan dizi oldu ve yayından kaldırılmamayı başardı. Her hafta reytinglerindeki artışı görmemek imkansız, bu diziyi kutlamak lazım. 
 

EN KISA ÖMÜRLÜ 
Yüz Yüze

EN KISA &Ouml;M&Uuml;RL&Uuml;&nbsp;<br />
Y&uuml;z Y&uuml;ze
Sinem Kobal ve geçen sezon Hayat Şarkısı ile çok beğenilen Birkan Sokullu’nın projesi Yüz Yüze iki bölümde yayından kaldırılan dizi olarak tarihe geçti. Peki o kadar kötü müydü? Bence hayır, tamamen bu sezonun diğer dizilerinin genelde çok güçlü olmasından kaynaklanan bir talihsizlik… Ne yapalım, olur böyle şeyler deyip kimsenin adını karalamamak lazım.
Bu makaleye ifade bırak