Büyük beden erkek modeller güzellik standartlarına meydan okuyor

Bir grup büyük beden erkek model, ünlü giyim markası Calvin Klein'in reklamını baştan çekti. Modellerin hedefi, erkek güzellik standartları yargılarını yıkmak.

Büyük beden erkek modeller güzellik standartlarına meydan okuyor

On yıllarca erkekler ve kadınlar için güzellik standartları atletik, kaslı ya da zayıf olmaktı. Fakat son birkaç yıldır büyük beden mankenlerin, güzellik standartlarını tam anlamıyla karşıladığı düşünülen mankenlere karşı bir tür savaş açtığını görüyoruz.

Ashley Graham ve Iskra Lawrence gibi modellerin beğenileriyle beraber kadınlar için vücut pozitifliği kıstasları konusunda ciddi anlamda ilerleyici süreçlere şahit olduk. Peki aynı durum erkekler için geçerli mi?

 

Trust me when I say, "Believe in your f*cking self & you’ll be unstoppable!" What you think of yourself is way more important then what they think of you. So be mindful of your self talk, be good to yourself. Encourage yourself the same way you encourage others, your worth it. - @dghramm #wearebigandtall . Whether you think you can or you can't, either way you are right. -Henry Ford . 📸: @tonytrottphoto . . #celebratemysize #mycalvins #goldenconfidence #effyourbeautystandards #bodypositive #plussize #plussizefashion #plussizemodel #honormycurves #plussizeblogger #fatshion #bigandtall #bigandtallfashion #plussizemalemodel #brawn #bigandtallmodel #mensfashion #menswear #menstyle #mensstyle #fashionblogger #styleblogger #model #antm #calvinklein #styleandcurve #hypebeaststyle #fashionbombmen

Darnel Ghramm (@dghramm)'in paylaştığı bir gönderi ()

Ne yazık ki bu durum erkek moda sektöründe çalışan erkek modeller için henüz istenilen seviyeye gelmiş değil. Fakat bunun için çalışan bazı erkek modeller de yok değil.

Erkek güzelliği konseptini baştan yazman isteyen büyük beden erkek modeli Darnel Ghramm, #WeAreBigAndTall (Geniş ve uzunuz) adlı bir kampanya başlattı.

Darnel Ghramm'a bu kampanyayı başlatmasına ön ayak olan durum, Instagram'da bir kullanıcının ''Daha önce hiç geniş beden erkek model görmedim'' yorumu ile etiketlenmesi olmuş. Kampanyası için hemen harekete geçen Darnel Ghramm, fotoğrafçı Tony Trott ile beraber Rob Robinson, Arcadio Ady Del Valle ve Miguel Rodriguez'in de aralarında olduğu bir grup büyük beden erkek modeli de alarak kameralar karşısına geçti. 

 

#WeareBigAndTall is a project I wanted to bring to life to shed some light on the under representation & misconceptions of plus male models. My mission is to represent & show what the Big&Tall Man are all about. . Because we're Big&Tall, it doesn't mean we're not capable of doing the things a industry standard size model can do or that we shouldn't have the same opportunities. Doesn't mean we're not worthy of proper representation or respect in society or be fairly represented in the fashion industry, because guess what? We wear clothes and have killer style too! Our appearance, height, body, size & shape should not be seen as "outside the norm. No more society or industry standards. I mean, who even set the standard? . I’m not here to be “The Standard”. I’m here to go against the norms of life and the industry by simply being me, not a mold. To show and inspire people to love themselves and make there dreams a reality, amongst all the criticisms and “No’s”. Anything is possible & I’m a walking example of it. - @dghramm 📸: @tonytrottphoto . . #celebratemysize #goldenconfidence #effyourbeautystandards #bodypositive #plussize #plussizefashion #plussizemodel #honormycurves #plussizeblogger #bigandtall #bigandtallfashion #plussizemalemodel #brawn #bigandtallmodel #mensfashion #menswear #menstyle #mensstyle #fashionblogger #styleblogger #model #antm #styleandcurve #hypebeaststyle #fashionbombmen #statemgmt #drmartens #drmartensstyle #liveinlevis

Tony Trott | Photography (@tonytrottphoto)'in paylaştığı bir gönderi ()

Graham hareket sayesinde, moda sektöründe büyük beden erkek modellerin daha çok dikkat çekeceğine inanıyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
YouTube.com/mehmetcankomurcu 

Bu makaleye ifade bırak