En son Dicle Haber Ajansı Haberleri, Güncel Haberler ve Dicle Haber Ajansı hakkında haber detayları.

 • Son dakika... Reuters duyurdu! Teröristlerin cesetleri enkaz altından çıktıSon dakika... Reuters duyurdu! Teröristlerin cesetleri enkaz altından çıktı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul'da yerle bir edilen bir IŞİD binasının enkazında çok sayıda teröristin cesedi bulundu. Her gün manevra alanı daralan terör örgütü, gittikçe dar bir alana sıkıştı.

  IŞİD'in özel olarak ürettiği bir askeri nakil aracı ortaya çıkarıldı. Etrafı tamamen metal kaplamayla örülen aracın teröristleri cephe hattına götürdüğü belirtiliyor.
  22.03.2017
 • Son dakika... Cesetler böyle çıkarıldı! İşte görüntüler...Son dakika... Cesetler böyle çıkarıldı! İşte görüntüler... Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul'da IŞİD teröristleri yerine yanlışlıkla sivillerin yaşadığı evlerin hava saldırısında bombalanması, dayanılmaz bir tablo ortaya çıkardı. Uluslararası haber ajansının geçtiği fotoğraflarda, kurban yakınları battaniyelere sarılan cesetleri iki tekerli el arabalarıyla getirdi. Yaşamını yitiren siviller arasında çok sayıda çocuk da var.17.03.2017
 • Son Dakika... Irak güçleri ilk kez bu kadar yaklaştıSon Dakika... Irak güçleri ilk kez bu kadar yaklaştı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul'da ilerleyen ordu birlikleri, ilk kez terör örgütü IŞİD'in lideri Bağdadi’nin 2014 yılında 'halifelik' ilan ettiği El Nuri camisine kadar sokuldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde askerlerin camiye mesafesini açıkça görmek mümkün, gelen son görüntülerde caminin etrafından dumanlar yükseliyor.

  Irak ordusu, Dicle Nehri'nin ortasındaki Eski Köprü'yü IŞİD'den aldıklarını bugün resmen duyurdu.
  15.03.2017
 • Son dakika... Musul'da üçüncü köprü de düştü! IŞİD için çember daralıyorSon dakika... Musul'da üçüncü köprü de düştü! IŞİD için çember daralıyor Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Kentin kuzeyindeki tek çıkış yolunun dün kesilmesiyle iyice sıkışan IŞİD teröristleri, bugün itibariyle kentin ortasındaki Eski Köprü'yü de kaybetti. Köprüden ilk fotoğraf sosyal medyada paylaşıldı.14.03.2017
 • Son dakika: ABD ilan etti, 'IŞİD için yolun sonu' geldi! Teröristler sokaklarda...Son dakika: ABD ilan etti, 'IŞİD için yolun sonu' geldi! Teröristler sokaklarda... Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul'da dar bir alana kıstırılan terör örgütü IŞİD, şehrin dışına açılan son yolu da kaybetti. ABD'nin IŞİD'le mücadele özel temsilcisi McGurk, "Musul'da kalan tüm militanlar ölecekler. Terör örgütü abluka altında tutuluyor ve yenilmesi an meselesi" dedi.

  Adım adım yenilgiye sürüklenen örgüt, kent içinde kurşun sıkan teröristlerin görüntülerini paylaşıp propaganda yapmaya çalışıyor.
  13.03.2017
 • Irak askeri kendini feda etti! IŞİD'den kaçan kadınlar peçeleri çıkarıp attıIrak askeri kendini feda etti! IŞİD'den kaçan kadınlar peçeleri çıkarıp attı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Irak’ın Musul kentinde terör örgütü IŞİD’e karşı yürütülen operasyonlarda bir Irak askerinin canlı bombaya karşı kendini feda ettiği görüntüler ortaya çıktı. Asker hızla yaklaşarak bomba yüklü aracı diğer askerlere ulaşmadan patlatarak kendini adeta kurban ediyor.

  Kentten geçilen son fotoğraflarda ise çok sayıda kadının güvenli bölgeye ulaştır ulaşmaz IŞİD'in zorla giydirdiği peçeleri çıkarıp yere attığı görüldü.
  09.03.2017
 • Son dakika... Musul'dan feci görüntüler!Son dakika... Musul'dan feci görüntüler! Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Resmi binaların bulunduğu bölgeye bugün gerçekleşen IŞİD'in bombalı araçlarla saldırısı püskürtüldü ve yeniden kontrol sağlandı. Kurtarılan müzenin durumu içler acısı, gelen fotoğraflar feci tabloyu gösteriyor.

  Terör örgütünün başı Bağdadi'nin militanlarını yüzüstü bırakıp kaçtığı bildiriliyor. Ele geçirilen bir IŞİD aracı, Musul sokaklarında bir zırhlının arkasına bağlanarak götürüldü.
  08.03.2017
 • Son dakika... Musul'da Türk Başkonsolosluğı geri alındı! Teröristler kaçamadıSon dakika... Musul'da Türk Başkonsolosluğı geri alındı! Teröristler kaçamadı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Uluslararası haber ajanslarının son dakika olarak duyurduğu habere göre, kent merkezinin batı yakasında yer alan valilik ve diğer resmi binalara askerler girdi. Hemen ardından Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nun bulunduğu bölge terör örgütünden kurtarıldı. Sıcak noktadan gelen ilk fotoğrafa göre, konsolosluk binası tamamen enkaza dönmüş durumda.

  Geceden bu yana onlarca IŞİD teröristinin öldürüldüğü operasyon, bir dönüm noktası. Örgütün yayınladığı görüntülerde yer alan teröristlerin hiçbiri kaçamadı.
  07.03.2017
 • Son dakika... Musul'da ikinci köprü de alındı! IŞİD'in füzeleri bulunduSon dakika... Musul'da ikinci köprü de alındı! IŞİD'in füzeleri bulundu Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Eski şehir merkezindeki hükümet binalarına doğru ilerleyen ordu birlikleri, Dicle Nehri üstündeki Hürriyet Köprüsü'nü de terör örgütü IŞİD'den bu sabah kurtardı. Şehir merkezinde bulunan IŞİD füzelerinin, Suriye'de yağmalanan bir askeri üsten Musul'a getirildiği bildiriliyor. Rus R-40 havadan havaya füzelerinin fotoğrafları paylaşıldı.

  Uluslararası ajanslar, çatışma bölgesinden kaçan yüzlerce sivilin fotoğrafını peş peşe geçti.
  06.03.2017
 • Son dakika: Musul'da yeni saldırı başlattılar! Hükümet binalarına bir kaç yüz metre kaldıSon dakika: Musul'da yeni saldırı başlattılar! Hükümet binalarına bir kaç yüz metre kaldı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Irak’ın Musul kentinin batısını terör örgütü IŞİD’in elinden kurtarmak için başlatılan operasyon kapsamında ABD destekli Irak kuvvetleri bugün Musul'un eski şehir merkezine doğru yeni bir saldırı başlattı. Kentin batısındaki saldırılar kötü hava koşuları nedeniyle son 48 saatte sekteye uğradı.

  Bu arada IŞİD'lilerin bölgede evden eve geçerek hareket etti, Irak güçlerine karşı çok sayıda canlı bomba eylemi gerçekleştirdiği bilgisi geldi. Böylece Irak güçleri sokakta gördüğü hemen hemen herkesin bomba ihtimaline karşın üzerini aramaya başladı.
  05.03.2017
 • Son dakika... Musul'da valilik binasına çok az kaldı, Vadi Hacer mahallesi geri alındıSon dakika... Musul'da valilik binasına çok az kaldı, Vadi Hacer mahallesi geri alındı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Terör örgütü IŞİD'in bomba yüklü araçlar ve patlayıcı tuzaklanmış evlerle direnişi ordu birliklerini durduramıyor, hükümet binalarına 400 metre kaldı. Askerler, yoğun çatışmalara sahne olan Vadi Hacer mahallesini geri aldı.

  Şiddetli sokak çatışmalarının yaşandığı mahallelerde çekilen fotoğraflar, bazı sivillerin son anda ölümden kurtulduğunu gösteriyor.
  03.03.2017
 • Son dakika... Musul’da büyük kuşatmaSon dakika... Musul’da büyük kuşatma Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul’un batı yakasını terör örgütü IŞİD’den kurtarma operasyonu kapsamında Irak güçleri terör örgütüne baskınlar düzenlendi. Sıcak çatışmaların yaşandığı kentte IŞİD üyelerinin sivil halkın arasına karıştığı haberleri geliyor. Operasyonun onikinci gününde kentin batısının büyük ölçüde abluka altında olduğu, IŞİD ile çatışmaların sürdüğü belirtiliyor.02.03.2017
 • Son dakika: Musul'da IŞİD'in yolu kesildi! Jetler anında vurduSon dakika: Musul'da IŞİD'in yolu kesildi! Jetler anında vurdu Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul operasyonunda önemli bir adım atıldı. Irak ordu birlikleri kentin batısındaki Telafer'e ulaşan ana yolu kesti, terör örgütü IŞİD'in ikmal rotası ele geçirildi.

  Şiddetli çatışmaların yaşandığı kentte ordu birliklerinin kuzeybatı cephesinden mahallelere girmesine ise bir kilometre mesafe kaldı. Uluslararası ajanslar, savaş uçaklarının bombardıman fotoğraflarını geçiyor.

  IŞİD'in çocukları eğittiği yeraltı karargahına ilk kez girildi, 10 metre derinlikteki duvarlarda 'Romayı da fethedeceğiz' yazıyor.
  01.03.2017
 • Son dakika... Başına yastık kılıfı geçirip götürdüler!Son dakika... Başına yastık kılıfı geçirip götürdüler! Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Irak'ın en büyük ikinci kentinin batı mahallelerinde yakalanan IŞİD şüphelileri, başları kapatılmış halde pikaplara bindiriliyor. Çatışmalarda öldürülen çok sayıda terörist ise sokaklarda bırakıldı.

  Kentin batı yakasında ilk köprüye ulaşan Irak askerlerinin valilik binasını ateş altına aldığı son dakika olarak duyuruldu.
  28.02.2017
 • Helikopterlerden füze yağdırdılar!Helikopterlerden füze yağdırdılar! Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Irak'ın Musul kentinde Irak güçlerinin kentin batı kesimini terör örgütü DEAŞ’tan temizlemek için yürüttüğü operasyon kapsamında DEAŞ mevzileri helikopterlerden atılan füzelerle vuruldu. Bugünkü hava saldırılarında örgütün üst düzey yetkilisi olarak görülen 2 kişi dahil olmak üzere onlarca DEAŞ’lı öldürüldü.

  Aynı zamanda operasyonun sekizinci günü olan bugün Irak ordusu Musul'un batısındaki Memun mahallesinin DEAŞ'tan geri almayı başardı. Memun'un Musul'un batısında DEAŞ'tan geri alınan ilk mahalle olduğu belirtiliyor.
  26.02.2017
 • Son dakika... Irak savaş uçakları Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurduSon dakika... Irak savaş uçakları Suriye'deki IŞİD hedeflerini vurdu Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Irak F-16'ları, ilk kez terör örgütünün üslerini bombardımana tuttu, vurulan yerlerden biri Musul ve Rakka arasındaki Ebu Kemal sınır kapısı.

  Musul'un batı yakasını IŞİD'den kurtarmak için başlatılan operasyonun altıncı gününde Irak ordu birlikleri ilk mahalleye ulaştı. Dün stratejik önemdeki havalimanı IŞİD teröristlerinden temizlenmişti.

  Cephede kritik bir rol üstlenen ABD askerlerini AP haber ajansı görüntüledi.
  24.02.2017
 • Son dakika: Musul havalimanı dört saatte IŞİD'den alındıSon dakika: Musul havalimanı dört saatte IŞİD'den alındı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul'dan peş peşe son dakika haberleri geldi.Kentin batı yakasını terör örgütü IŞİD'den temizlemek için başlatılan operasyonun beşinci gününde hayati önemdeki havalimanı IŞİD'den kurtarıldı. Operasyon sadece dört saat sürdü.

  Savaş uçakları ve helikopterlerin de katıldığı operasyonu uluslararası haber ajansları 'acil' koduyla duyurdu. Yerel televizyonların canlı yayınlarında Amerikan askerlerinin zırhlı araçlarıyla cephede yer aldıkları ekrana yansıdı.

  Havalimanı içerisinden geçilen ilk fotoğraflarda binanın tamamen yerle bir olduğu görülüyor.
  23.02.2017
 • Son dakika... Musul'a batı cephesinden ilk saldırı! İnlerine girildiSon dakika... Musul'a batı cephesinden ilk saldırı! İnlerine girildi Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Kentin batı yakasını kurtarmak için başlatılan operasyonun dördüncü gününde ilerleyen Irak ordusu ile havalimanı arasında yalnızca iki köy kaldı. IŞİD'den kurtarılan Elbu Seyf köyünün çevresi koalisyon uçakları tarafından bombalandı, köyün dışında ise terör örgütünün tünelleri ortaya çıkarıldı.

  Batı cephesinde ise Haşdi Şabi milisleri terör örgütü IŞİD mevzilerine taarruz başlattı.
  22.02.2017
 • Son dakika... IŞİD teröristleri kaçıyor! Havalimanına 700 metre kaldıSon dakika... IŞİD teröristleri kaçıyor! Havalimanına 700 metre kaldı Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul'da terör örgütünün bomba yüklü araç saldırıları işe yaramadı, havalimanına hakim stratejik Elbu Seyf köyü geri alındı. Irak ordusu, teröristlerin cepheden kaçtığını açıkladı.

  Batı yakası operasyonunda ilk iki günde kurtarılan alan 123 kilometrekareyi buldu. Siviller, gece yarısı ellerinde beyaz bayraklarla çatışma bölgesinden kaçıyor.
  21.02.2017
 • Son dakika... IŞİD'in ders kitapları! A için 'Elma', B için 'Bomba...'Son dakika... IŞİD'in ders kitapları! A için 'Elma', B için 'Bomba...' Dicle Haber Ajansı Haberleri  - Musul'daki bir yetimhaneyi beyin yıkama merkezi olarak kullanan terör örgütü, İngilizce kitabında çocuklara bomba, ordu, keskin nişancı gibi kelimeleri öğretmiş. Ders programında ise silahla ateş etme ve ata binmenin yanında yüzme de bulunuyor.17.02.2017

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.