Domuzları kaslı mutantlara çevirip spermlerini yapay penisle satıyor

Domuzları kaslı mutantlara çevirip spermlerini yapay penisle satıyor

Domuzları kaslı mutantlara çevirip spermlerini yapay penisle satıyor
Kamboçyalı bir çiftçinin genetiği ile oynanmış besinlerle beslenen mutant domuzlar yetiştirip spermlerini yapay penisle satması tartışma yarattı.Kamboçya'da çekilen ve normalin iki katı kaslanan domuzların bulunduğu görüntüler hayvan severlerin tepkisini çekti.

Mutant domuzların bazıları çok büyük testislere sahipken bazılarının da fazla kas ve ağırlık yüzünden yürümede zorluk yaşadığı gözlemlendi.

Facebook'ta 'Duroc Cambodia' sayfası üzerinden paylaşılan bu görüntüler çok kısa sürede internette viral haline geldi.

Kamboçya'nın Banteay bölgesinde yaşadığı tahmin edilen çiftçi çekilen videoda yaptığı bu işkenceden gurur duyarcasına davranışlar sergiliyor.

Zalim çiftçi geçtiğimiz Aralık ayından bu yana mutant domuzların gelişimini düzenli olarak paylaşıyor.

Yaptığı işlemlerin ne kadar korkunç bir durum olduğunun farkında olmayan çiftçi bu kadarı yetmezmiş gibi bir de mutant domuzların spermini ve 2 yapay penisini yaklaşık 24 Türk lirasına satıyor.

Domuzların bu denli kilolu ve kaslı olmasının sebebi artan domuz eti fiyatlarının ve yüksek talebin bir sonucu oldğu düşünülüyor.

Videoyu izleyen çok sayıda kullanıcı çiftçiyi domuzlara steroid ve büyüme hormonu vermekle suçladı.

Janice Short adlı bir kullanıcı görüntülerin paylaşıldığı sayfada 'Bu tam bir saçmalık! Özellikle bu şekilde beslemek. Bu tip bir şeyi durduracak bir yasa yok mu? Iy' yorumunda bulundu.

Ric Tucker adlı bir başak kullanıcı ise 'Burada neyi göstermeye çalışıyorsun? Ne kadar et üretebildiğini mi yoksa bu hayvanlara ne kadar kötü davranılabildiğini mi? İlgili her kimse bu görüntülerden sonra çiftlik tamamen kapatılmalı'notunu düştü.

Hayvanlara etil muamele için mücadele eden hayvan hakları örgütü PETA da görüntüleri ve yapılan işkenceyi kınadığını açıkladı.

İlk olarak 2015 yılında Güney Kore ve Çin'de görülen kaslı mutant domuzlar tek gen değişikliğinin birer ürünü.

Domuzlara beslenme ve steroidle yapılan bu işkencenin sebebi ise artan domuz eti talebi ve insanların bitmek bilmeyen tüketim isteği.

Yetiştirilen 32 domuzdan yalnızca 13'ü 8 ay yaşamayı başarabilirken içlerinden sadece birinin sağlıklı olduğu düşünülüyor. 

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
Bu makaleye ifade bırak