Düğün mekanı olarak kullanılan 10 garip yer

Etrafımızdaki bazı düğünleri çok beğeniyoruz, bazılarına da “Ay böyle düğün mü olur?” diyoruz. Şimdi hazır olun; çünkü eminiz ki hiç böylelerine denk gelmediniz. Evlilik sezonu başlamışken, şu ana kadar düğün yapılmış en garip 10 yeri derledik.

Düğün mekanı olarak kullanılan 10 garip yer

Düğün mekanı olarak kullanılan 10 garip yer

Etrafımızdaki bazı düğünleri çok beğeniyoruz, bazılarına da “Ay böyle düğün mü olur?” diyoruz. Şimdi hazır olun; çünkü eminiz ki hiç böylelerine denk gelmediniz. Evlilik sezonu başlamışken, şu ana kadar düğün yapılmış en garip 10 yeri derledik.

1- Everest'in tepesinde

1- Everest'in tepesinde
James Sissom ve Ashley Schmieder, 16 Mart 2017’de Everest’in tepesinde, 17 bin 600 fitte evlendi. Kaliforniyalı çift normal bir düğün yapmak istemedi belli ki. Resmi olarak ‘Everest’te evlenen ilk çift’ olan bu ikilinin fotoğraflarını, profesyonel macera fotoğrafçılığı yapan Charleton Churchill çekti. Everest’e çıkmak öyle herkesin harcı olmadığı için hem fotoğrafçı hem de çift, 1 yıl boyunca alıştırma yapmak zorunda kaldılar. Bunun dışında Everest’in koşullarına alışabilmek için 2-3 hafta orada yaşadılar. Düğünden geriye mükemmel fotoğraflar ve çok özel bir deneyim kaldı.
 

2- Aile mezarlıklarının başında

2- Aile mezarlıklarının başında
Damat ile gelinin ailesi vefat etmişse, düğünde onları onurlandırmak ve onlardan bahsetmek aslında olağan bir durum. Ama bu çift, onurlandırmayı bir tık daha ileri taşıdı. Minnesota’lı ikili, 2012’de düğünlerini ebeveynlerinin mezar taşlarının önünde yemin ederek gerçekleştirdi. Çoğu konuk için garip bir mekan gibi görünse de, Diane Waller ve Randy Kjarland, aileleri ilişkilerini daima onayladığı ve onlara hep destek olduğu için düğünü mezar başında gerçekleştirmenin en doğrusu olduğuna inanmışlar. Birçok kişi mezar başında evlenmeyi onaylamadığı için sadece 50 kişi düğüne gelmiş.
 

3- Köprü üstünde

3- Köprü üstünde
Damat Jarred Wallace ve gelin Samantha birbirlerini ilk defa Waitara’daki Bertrand Rd. Köprüsü’nde gördü ve ilk görüşte aşık oldular. Uzun süreli ilişki yaşadıktan sonra evlenmeye karar verdiler ve gelin ısrarla düğünün bu köprüde olmasını istedi. Bertrand Rd. Köprüsü 1897’de yapıldı ancak 2004’te kullanıma kapatıldı. Köprü kapatılınca çok üzüldüler ama şans onlardan yanaydı; çünkü köprünün yenilenmesi için bir vakıf 600 bin dolardan fazla harcayarak 2006’da tekrar kullanıma açtı. Düğün hazırlıklarına başlayan ve hayallerini gerçekleştiren çiftin bu mutlu gününe 100’e yakın davetli katıldı.
 

4- Roller coaster'da

4- Roller coaster'da
Ohio’daki Cedar Point eğlence merkezinde bir roller coaster’ın üstünde adrenalin doruktayken evlenen bir çift... Gelinlik ve damatlık içinde eğlence parkına gelen çift, o sırada mekan bulunan herkesi şaşkınlığa uğrattı. Yanlarında rahibi de getiren çift roller coaster’a binip zirvedeyken evet dedi. Gelin ve damada neden böyle bir seçim yaptıkları sorulduğunda ise gelin Angie Brashares, “Onu sonunda evlenmeye ikna ettim. O yüzden o ne isterse onu yapacaktık... Roller coaster’da evlenmek istediğini söyledi, ben de tereddütsüz kabul ettim” dedi.
 

5- Üç uçağın üzerinde

5- Üç uçağın üzerinde
Cesur bir çift 2008’de, düğünlerini yerden 1000 fit yükseklikte, 3 uçağın kanadında yaptı. 24 yaşındaki damat Darren McWalters 3 uçaktan birinin kanatlarının üstünde ayakta dururken, 23 yaşındaki gelin Katie Hodgson da ikinci uçağın kanadının üstünde ayaktaydı. Üçüncü uçağın kanatları ise evliliği resmi kılacak rahip için ayrılmıştı! Uçağın kanatları üstünde durmalarına rağmen çift, gelinlik ve takım elbise içindeydi. Rahibe ve çifte takılan mikrofonlar sayesinde aşağıda onları bekleyen aileleri de bu mutlu ana şahitlik etti.
 

6- Denizin altında

6- Denizin altında
Miami’li bir çift 2015 yılında Florida denizinde evlendi. Kimberly Triolet ve Jorge Rodriguez sahilden yaklaşık 5 mil uzaklıkta bulunan denizin 25 metre altına tüple daldı. Suyun 25 metre altına yerleştirilen İsa Heykeli’nin yanında evlendiler. Tüple dalabilecek bir rahip buldular ve tekneden aşağıya sallandırdıkları kamerayla sevdiklerinin törene şahitlik etmelerini sağladılar.
 

7- Sibirya'da -30 derecede

7- Sibirya'da -30 derecede
2011’de evlenen Sergei Kaunov ve Irina Kuzmenko, Sibirya’nın Krasnoyarsk şehrinde bulunan Enisei Nehri’nin buz gibi sularında, -30 derecede mayolarıyla evlendiler. Yüzme kulübünün üyesi olan Sergei, her zaman böyle alışılmadık koşullarda evlenmeyi düşündüğünü belirtti. Karısı Irina ise, hiçbir zaman kışı ve soğuğu sevmemiş olsa da aşkından böyle bir tören gerçekleştirmeyi kabul etmiş.
 

8- Apple Store'da

8- Apple Store'da
Teknoloji aşığı olan, özellikle de Apple’a karşı zaafı bulunan bu çift 2010’da Apple Store Mağazası’nda evlendi... Ve Apple Store’da evlenen ilk çift olarak tarihe geçtiler. Sevgililer Günü’nde saat 12.01’de evlenen çift, mağaza çalışanlarının ve ürünlerin huzurunda birbirlerine evet dedi. Töreni resmi kılan rahip, Steve Jobs gibi giyinirken; çift evlilik yeminlerini iPhone’larından okudu.
 

9- Alışveriş merkezinde

9- Alışveriş merkezinde
Santa Maria, Kaliforniya’da yaşayan Robert ve Meredith Bonilla, şehrin yerel alışveriş merkezi Costco’da dondurulmuş gıda bölümünde tanıştı. Ve nedense(!) burada evlenmek istediler. 2015 yılında, mağazanın dondurulmuş gıda bölümüne bir süreliğine kullanıma kapayarak arkadaşları ve ailelerin huzurunda tam olarak tanıştıkları noktada düğünlerini gerçekleştirdiler.
 

10- Jet-pack’te
 

10- Jet-pack&rsquo;te<br />
&nbsp;
Yurtdışında yapılan çoğu düğünde, gelin, koridoru babasıyla beraber yürümeyi tercih eder. Ama sıra dışı gelin Amanda Volf, NewportBeach, Kaliforniya kıyılarındaki düğün törenine bir jet-pack’le suyun üstünden uçarak gitmeyi tercih etti. Müstakbel eşi de bir başka jet-pack üstünde geldi. Tarihe ilk jet-pack düğünü olarak geçen bu tören, çifte 90 bin dolara mal oldu. Yüzme kıyafetleri içinde düğün yapan çift biraz olsun içine geleneksellik katmak istedikleri için duvak ve kravat taktılar.
 
Bu makaleye ifade bırak