Evlilik hakkında mutlaka bilinmesi gereken 7 şey

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte evlilik sezonu da açıldı. Peki ruh eşini bulduğunu düşünerek evlenen bu kadar insan evlendikten sonra ne kadar mutlu? Belki de hiç! İşte evlilik hakkında bilinmesi gerekenler....

Evlilik hakkında mutlaka bilinmesi gereken 7 şey

Evlilik hakkında mutlaka bilinmesi gereken 7 şey
Bahar aylarının gelmesiyle birlikte evlilik sezonu da açıldı. Peki ruh eşini bulduğunu düşünerek evlenen bu kadar insan evlendikten sonra ne kadar mutlu? Belki de hiç! Bu durumun en önemli sebebi yaşananlar ile söylenenlerin birbirinden farklı olması olabilir.

Evlilik koşulsuz sevgi değildir

Evlilik koşulsuz sevgi değildir
Bazen nefret vardır. Kin ve acı vardır. Bazen hayattan izole olmak istersiniz. Yani hiçbir şey sabit veya kalıcı değildir, her his değişkendir. O nedenle kendinizi evliliğin koşulsuz şartsız tamamen sevgiden oluştuğuna inandırmayın. Aksi halde bu değişkenlik sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Evlilik sahip olduğunuz en önemli kurumdur

Evlilik sahip olduğunuz en önemli kurumdur
Evliliğe gerekli önemi göstermeniz gerekir. Evlilik bir sorumluluk,derin bir samimiyet ve verdiğiniz sözleri tutmaktır. Kötüye ya da iyiye gitmesi tamamen sizin elinizde ve sizin sorumluluğunuzdadır. Sahip olduğunuz herhangi bir kurumdan çok daha fazlasıdır.

Evlilikte kötü günler de yaşanabilir

Evlilikte kötü günler de yaşanabilir
Evlilik kırılan kalplere veya hayallere hatta bazı yalanlara rağmen bile devam edebilir. Eğer devam etmesini istiyorsanız bunu başarabilirsiniz.Hiçbir evlilik tamamen ışık altında aydınlıklarda yaşanmaz, söz verdiğiniz gibi karanlıklarda da devam edebilmelisiniz.

İkiniz de mükemmel değilsiniz

İkiniz de mükemmel değilsiniz
Evlilik sizin çatlaklarınızı onarabileceğiniz ya da boşluklarınızı doldurabileceğiniz bir araç değildir. Karşınızdakinin eksiklikleri olabilir. Unutmayın sizin de var! Dolayısıyla karşınızdakinin sürekli kendini düzeltmesi gerektiğini düşünmekten kaçının. Sonuçta siz kusurlarınızla(!) birlikte evlendiniz!

Evlenmek yeterli değildir

Evlenmek yeterli değildir
Evlilikleri kopma noktasına getiren en önemli etkenlerden biri de "Nasıl olsa artık evlendik" düşüncesidir. Evlilik dünyaya karşı bir başarı göstergesi değildir. "Artık evlendik onun hakkında endişelenmeyi bir kenara bırakabilirim" diye düşünmeyin. Çünkü evlenmek yeterli değildir, evliliği korumak gerekir. Unutmayın, evliliğin kavgalara ya da umursamazlığa karşı çelikten bir kalkanı yok önemsemediğinizde yıkılması muhtemeldir.

Evliliğin bir ölçü birimi yoktur

Evliliğin bir ölçü birimi yoktur
Neyin iyi ya da neyin kötü olduğuyla alakalı kendinize standartlar ya da çizgiler belirlemeyin. Kimsenin de size ne yapmanız gerektiğini söylemesine izin vermeyin. Çünkü evlilik tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Nasıl yöneteceğinize siz karar vermelisiniz.

Evlilikte durağanlık vardır

Evlilikte durağanlık vardır
Uzun yıllar boyu sevgili kaldığınız bir kişiyle evlenmiş olabilirsiniz. Zaman zaman kendinize "Monotonlaştık mı biz?" diye de soruyor olabilirsiniz ama inanın bu çok normal! Sonuç olarak evlilik bir kişiyle 'rütbe' olarak gelebileceğiniz son nokta.Başlarda flörttünüz sonra sevgili sonra nişanlı ve sonunda evli... Malesef bunun daha ötesi yok. Eğer monotonluk sizi bu kadar rahatsız ediyorsa evliliği hareketlendirmeniz tamamen sizin elinizde karşınızdakini suçlamayın.
Bu makaleye ifade bırak