Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarından notlar

2017-2018 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'da şamoiyonluk kutlamaları Türk Telekom Arena'da yapıldı. Kutlamalarda göze çarpan birbirinden ilginç bazı olaylar da oldu.

Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarından notlar

Mustafa Cengiz'den Rıza Kocaoğlu açıklaması

Mustafa Cengiz'den Rıza Kocaoğlu açıklaması

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Göztepe maçının hemen sonrasında canlı yayında röportaj verirken dizi oyuncusu Rıza Kocaoğlu izinsiz bir şekilde yayına dahil olmuştu. Elini Mustafa Cengiz'in omzuna atarak "Şampiyon Göztepe taraftarına teşekkür ediyorum" dedikten sonra da yayından çıkmıştı. Kocaoğlu, Galatasaraylı taraftarların ve birçok yorumcunun tepkisini çekmiş; hadsizlik ve terbiyesizlik yapmakla suçlanmıştı.

Başkan Mustafa Cengiz, kutlamaların ardından Beyaz Futbol programına verdiği röportajda "Galatasaray taraftarının başkanlık makamına olan saygısından ve beni koruma refleksinden gurur duydum. Fakat Rıza Bey'in kötü bir niyeti olmadığına inanıyorum. O yüzden ona fazla yüklenmeyelim" diyerek alçakgönüllülük ve olgunluk gösterdi.Tarık Çamdal'a büyük tepki küçük destek

Tarık Çamdal'a büyük tepki küçük destek

Şampiyonluk kutlamalarında her oyuncu gibi Tarık Çamdal da sahneye çağrıldı. Tribünlerde bulunan 50 binden fazla kişinin ıslıklarla ve yuhalamalarla protesto ettiği Tarık Çamdal'ın yüzündeki asıklık ve mutsuzluk dikkat çekti. Morali bir hayli bozulan oyuncuya önce takım arkadaşları sonra da az sayıdaki taraftar alkışlarla destek olmaya çalıştı.

Neden tepki gösterildi?

Neden tepki gösterildi?

2014 yılında Eskişehirspor'dan 4,75 milyon euro'ya transfer edilen oyuncu Galatasaray'daki performansıyla yıllardır eleştiriliyor. 4 senede çıktığı resmi maç sayısı sadece 21 olan 21 forma numaralı Tarık, 21. şampiyonluk iddiasıyla başlanan sezonun başında takımda düşünülmediği kendisine söylenmesine rağmen gelen teklifleri reddederek yedek beklemeyi tercih etmişti. Galatasaray'ın maddi olarak büyük zorluklar yaşadığı dönemde yüklü maaşıyla da kulübü iyice zora soktu.

Sezon içinde yalnızca 3 Türkiye Kupası maçında forma giyen ve zayıf takımlar karşısında bile kötü bir performans gösteren Tarık, taraftarın hedefi olmuş durumda.

Martin Linnes'ten Avicii'ye saygı duruşu

Martin Linnes'ten Avicii'ye saygı duruşu

Galatasaray'da yüksek iş ahlakı, beyefendiliği ve azmiyle taraftarın sevgilisi olan başarılı futbolcu Norveçli Martin Linnes'in sahneye çıkarken geçtiğimiz ay intihar ederek hayatını kaybeden İsveçli Avicii'nin Wake Me Up şarkısını tercih etmesi de güzel bir enstantaneydi.

Şükür kavuşturana

Şükür kavuşturana

Galatasaray taraftarının sezon başından itibaren sevgilisi olan ve uğruna "Sen Olsan Bari" şarkısının ezgisiyle tezahürat yapılan Bafetimbi Gomis, nihayet şarkının sahibi Aleyna Tilki'yle tanıştı.

Daha önce hem Gomis hem de Aleyna Tilki yaptıkları açıklamalarla bir araya gelmek için istekli olduklarını göstermişlerdi. Şampiyonluk kutlamalarında sahne alan Aleyna Tilki,  Gomis'in sahneye çıkmasıyla onun gölgesinde kalsa da büyük beğeni topladı.

Hakan Balta'dan Olcan Adın'a selam

Hakan Balta'dan Olcan Adın'a selam

Galatasaray'ın 20'nci kez şampiyon olarak 4'üncü yıldızı taktığı şampiyonluk kutlamalarında o dönem Galatasaray forması giyen Olcan Adın sahneye Ahmet Kaya'nın Kum Gibi şarkısıyla çıkmıştı.

Bu seneki şampiyonluk kutlamalarında ise Hakan Balta, eski takım arkadaşı Olcan Adın'a selam çakarak sahneye Kum Gibi şarkısıyla çıktı.

Yuto Nagatomo'dan Samuray dansı

Yuto Nagatomo'dan Samuray dansı

Başkan Mustafa Cengiz önceki bir açıklamasında Japon futbolcu Yuto Nagatomo'yu överken "Çok özel, karakter sahibi bir futbolcu. Tam Samuray ruhuna sahip bir oyuncu" demişti. Nagatomo da sahadaki müthiş oyunuyla büyülediği Galatasaray taraftarlarını bir de şampiyonluk kutlamalarındaki Samuray dansıyla büyüledi.

Fatih Terim Şampiyonlar Ligi'ne göz kırptı

Fatih Terim Şampiyonlar Ligi'ne göz kırptı

Takımda bulunan herkes sahneye çağrılırken kendi seçtiği bir şarkıyla çağrıldı. Şampiyonluğun baş mimarlarından Fatih Terim'in de Twitter'daki Şampiyonlar Ligi paylaşımına uygun olarak sahneye Şampiyonlar Ligi müziğiyle gelmesi, Galatasaray'ın Fatih Terim'le beraber yükselen hedeflerinin bir işaretiydi.

Sahneye kızları ve torunlarıyla çıkan Fatih Terim'e uzun süre tezahüratlar yapıldı.turcel.orman@milliyet.com.trBu makaleye ifade bırak