Gizemli milyarder Fatma Tuba Yazıcı kim?

Fatma Tuba Yazıcı, 'Gizemli Milyarder' başlığı ile Forbes dergisine kapak oldu. Forbes dergisi her yıl "En Zengin 100 Türk" listesini yayınlıyor. Fatma Tuba Yazıcı listeye 35'inci sıradan girdi. Peki Diler Holding'in sahibi Fatma Tuba Yazıcı kimdir? İşte merak edilenler...

Gizemli milyarder Fatma Tuba Yazıcı kim?

Forbes dergisi her yıl 'en zengin 100 Türk' listesi yayınlıyor. Bu yıl Fatma Tuba Yazıcı, listeye 35'inci sıradan girmiş. Diler Holding sahibi Fatma Tuba Yazıcı’nın gerçek bir başarı öyküsü var. 

3 çocuklu bir ev hanımı olan Fatma Tuba Yazıcı, 36 yaşında eşi Recep Sami Yazıcı'yı kaybediyor. O yıllarda başlıyor patroniçeliğe.. Edebiyat fakültesi mezunu olan Fatma Hanım geçiyor işlerin başına.

Aktif olarak çelik üretimi yapan, dış ticaret, liman işletmeciliği, madencilik, banka ve turizm gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir grubun yönetimine geçmek gerçekten cesaret ve zeka gerektiren bir iş. Kurulu düzen devam ettirilmeye çalışılıyor.

Türk sanayiisine ve istihdama katkıları olan bir grubu zarara uğratmadan ayakta tutabilmek ve hatta ileri taşıyabilmek, yeni sektöre giren biri için çok zor. Hele asıl patron Recep Sami Yazıcı’nın vefatı sonrası; grup çalışanlarında oluşan tedirginlik, iş kaybı endişesi ve bu endişenin yarattığı yük düşünülürse, gerçekten başarması zor olduğu anlaşılıyor.

Başarıyor ama Fatma hanım. Cesareti, zekası ve çalışkanlığıyla şirketlerini daha ileriye taşıyor. Birçok kişiye ekmek kapısı olan kurumu sırtlıyor. 

Örnek olması lazım. Sadece kadınlara değil. Hayatının bir döneminde acı kayıplar yaşamış, darbe almış, ayağa kalkmakta zorlanmış herkese... Her zaman gülmüyor hayat işte. Bazen esiyor, bazen yakıp kavuruyor… Bize düşen ayağa kalkmak, zor olsa da yola devam etmek. Herkes holding patronu olacak değil tabii.. Ama öyle ya da böyle hepimizin bir ekmek teknesi var ve olmaya devam etmeli. Gelecek ne gösterir bilinmez, ama her zaman geride kalanların hayatı kaldığı yerden devam edecek. 
 

Bu makaleye ifade bırak